Kategoria: Reprezentacje

Powołania dla Azotowców

Już tylko dwa decydujące o medalach mecze pozostały do zakończenia sezonu ligowego. Dla zawodników nie zakończy się jednak praca. Część z nich wyjedzie jeszcze na zgrupowania kadr narodowych i weźmie udział w meczach eliminacji Mistrzostw Europy. Nowy trener reprezentacji Polski – Piotr Przybecki – powołał dwóch zawodników Azotów – Przemysława Krajewskiego i Rafała Przybylskiego. Więcej “Powołania dla Azotowców”

Cztery powołania

Czterech zawodników wyjedzie na przełomie kwietnia i maja na zgrupowania kadr narodowych Polski. Powołania do pierwszej reprezentacji otrzymało trzech zawodników – Przemysław Krajewski, Rafał Przybylski i Krzysztof Łyżwa, zaś do reprezentacji B – Bartosz Kowalczyk. Więcej “Cztery powołania”

Piotr Masłowski i Paweł Podsiadło w rezerwie

Były, obecny i przyszły zawodnik Azotów-Puławy znaleźli się w szerokim składzie reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Świata we Francji. Jako rezerwowych trener Tałant Dujszebajew wskazał m.in. Piotra Masłowskiego, Pawła Podsiadło i Mateusza Kusa. Przypomnijmy, że w 21-osobowym składzie powołanym wcześniej na zgrupowanie w Kielcach znaleźli się Rafał Przybylski, Krzysztof Łyżwa i Przemysław Krajewski.

Powołanie do kadry juniorów

Kolejny zawodnik “Azotów-Puławy” wyjedzie w drugiej połowie grudnia na zgrupowanie kadry narodowej. Powołanie do reprezentacji juniorów (1998 r i młodsi) otrzymał Przemysław Urbaniak. Wraz z reprezentacją rozegra on wyjazdowy mecz towarzyski z Niemcami, a od 15 do 22 grudnia weźmie udział w zgrupowaniu w Lubinie. Ponownie kadra spotka się w drugi dzień świąt i weźmie udział w turnieju towarzyskim w Niemczech.

Powołanie dla Wiejaka

Bramkarz II zespołu “Azotów-Puławy” Emil Wiejak otrzymał powołanie na specjalistyczną konsultację bramkarzy, która odbędzie się w Kielcach od 4 do 7 grudnia. W stolicy województwa świętokrzyskiego spotka się 10 zdolnych zawodników młodego pokolenia. Trenować będą pod okiem Rafała Bernackiego i Tomasza Błaszkiewicza. Konsultacje takie odbywają się co jakiś czas, a dla wychowanka Azotów to już nie pierwsze powołanie.

Bez Przemka, za to z Rafałem i Krzyśkiem na Serbię

Dwóch zawodników Azotów-Puławy będzie miało szansę wystąpić w meczu Eliminacji Mistrzostw Europy przeciwko Serbii. W “16” na pierwsze w eliminacjach spotkanie, które odbędzie się w Gdańsku 3 listopada (początek o godz. 20) znaleźli się Rafał Przybylski i Krzysztof Łyżwa. Zabrakło natomiast przebywającego na zgrupowaniu Przemysława Krajewskiego, którego z gry wykluczył uraz (zapalenie ścięgna Achillesa).

Więcej “Bez Przemka, za to z Rafałem i Krzyśkiem na Serbię”

Dowołanie Kosiaka

Trzech przedstawicieli będzie miał Klub Sportowy “Azoty-Puławy” na zgrupowaniu kadry juniorów do lat 21. Trener młodzieżówki Rafał Kuptel postanowił uzupełnić podstawowy skład, znajdującym się na liście rezerwowej Jakubem Kosiakiem. W ten sposób puławianin dołączył do powołanych wcześniej swoich kolegów – Bartosza Kowalczyka i Kamila Śliwińskiego. Przypomnijmy, że kadra spotka się 31 października w Chorzowie, gdzie od 4 do 6 listopada uczestniczyć będzie w turnieju międzynarodowym.