Austriacy rozjemcami w meczu z Benfiką

Austriacka para arbitrów Denis Bolic / Christoph Hurich poprowadzi pucharowe spotkanie „Azotów-Puławy” z Benfiką Lizbona. Z kolei delegatem z ramienia EHF będzie Macedończyk Aco Niklovski.

Starcie, które odbędzie się 19 listopada będzie dla austriackich sędziów 12 meczem w ostatnich trzech sezonach rozgrywek o europejskie Puchary.  W dotychczasowych meczach prowadzonych przez tych arbitrów bilans jest idealnie równy – po pięć wygranych gospodarzy i gości oraz jeden remis. W ubiegłym sezonie Austriacy mieli jedyną do tej pory styczność z polskim hanballem klubowym i niestety nie zapamiętaną przez nas najlepiej. Para ta sędziowała bowiem w dwumeczu Pogoni Baltiki Szczecin z rumuńskim Braszowem. Oba mecze odbyły się w Azoty Arenie w Szczecinie – pierwszy zakończył się remisem, zaś w rewanżu wygrały Rumunki. W ostatnich trzech latach sędziowie ci nie mieli okazji gwizdać zespołowi z Portugalii. W tym sezonie za Austriakami jest jeden mecz w Pucharze EHF. Para ta poprowadziła zawody pomiędzy węgierskim Balatonfuredi a dobrze znanym w Puławach Winterthurem. Spotkanie zakończyło się pewną wygrana gospodarzy.

Warto zauważyć, że duet Bolic / Hurich ma za sobą także mecze reprezentacji narodowych. W tym roku Austriacy sędziowali podczas Mistrzostw Europy do lat 20 w Danii. 31 lipca okazali się szczęśliwi dla reprezentacji Polski, która pokonała wówczas Serbię 33 do 27.