Azotowcy wzięli udział w Przedszkoliadzie

W sobotę, 20 stycznia 2018 r. w Hali im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. Udział wzięli w niej m.in. szczypiorniści Azotów-Puławy – Krzysztof Łyżwa, Bartosz Kowalczyk i Emil Wiejak.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a przy okazji naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W tym roku w Lublinie gościło rekordowo wielu sportowców, w sumie niemal 20 zawodników z lubelskich klubów – AZS KUL Lublin, Tytani Lublin, Perły Lublin oraz ekstraklasowych AZS UMCS Lublin (Energa Basket Liga Kobiet) i Azoty Puławy (PGNIG Superliga Piłki Ręcznej). Wśród nich znalazł się Krzysztof Łyżwa, reprezentant Polski w piłce ręcznej, zawodnik Azotów Puławy.

Kangurowi – maskotce Przedszkoliada.pl pomagali Pelikan oraz Gryfus i Kolozaurus, maskotki AZS UMCS i AZS KUL.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Lublinie sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

Wyjątkowe atrakcje przygotowali partnerzy lokalni imprezy. Filharmonia Lubelska przygotowała specjalny konkurs dla rodziców-kibiców Aktywnych Przedszkolaków, w którym mogli wygrać zaproszenia do Filharmonii. Fundacja z Sercem przygotowała konkurs dla najgłośniej i najwytrwalej kibicującej grupy rodziców i opiekunów, w którym do wygrania był sprzęt sportowy dla przedszkola. Zwycięzcą konkursu zostało Przedszkole Miejskie nr 14 w Lublinie. Z kolei Mania Skakania przygotowała konkurs w którym do wygrania były zaproszenia do lubelskiego centrum aktywności.

Na zakończenie imprezy, wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz, Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.