Azoty wygrywają w Mielcu

Pierwsze miejsce zajęły Azoty-Puławy podczas turnieju w Mielcu. W V Memoriale im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego Azotowcy wygrali trzy mecze. Po pokonaniu wicemistrza Ukrainy ZTR-u Zaporoże i wygranej z KPR Legionowo dziś podopieczni Daniela Waszkiewicza ograli gospodarzy zawodów – Stal Mielec.

Ostatni mecz turnieju, czyli starcie z mielecką Stalą był bardziej zacięty niż niedawny pojedynek tych drużyn rozegrany w Puławach. Co prawda puławianie szybko uzyskali trzybramkową przewagę, ale przez pierwszą połowę nie potrafili jej powiększyć, a grając „falami” potrafili pozwolić rywalom doprowadzić do remisu. Po zmianie stron Azotowcy kontrolowali wynik meczu i w końcu zbudowali znaczniejszą przewagę. W 39 minucie po golu Krzysztofa Łyżwy puławianie wygrywali już sześcioma trafieniami. Ostatecznie pokonali zespół z Podkarpacia różnicą trzech goli, odnosząc trzecie zwycięstwo w turnieju i pieczętując swój trium w całych zawodach.

Stal Mielec – Azoty-Puławy 28:31 (15:18)
Azoty-Puławy: Bogdanov, Dupjachanec, Wiejak – Panic 7, Seroka 5, Gumiński 4, Łyżwa 3, Titov 3, Jurecki 3, Kowalczyk 2, Orzechowski 1, Skrabania 1, Grzelak 1, Kasprzak 1, Masłowski.