Bez punktów w Płocku

W 11.serii PGNiG Superligi Azoty-Puławy rozegrały wyjazdowy mecz z Wicemistrzem Polski Orlen Wisłą Płock. Po dobrej pierwszej części spotkania końcowy  wynik korzystny dla gospodarzy. MVP spotkania wybrany został Marcel Jastrzębski.

Po wtorkowym przegranym meczu z Mistrzem Polski  Azotom przyszło się zmierzyć z drugą drużyną zeszłego sezonu i liderem tabeli aktualnych rozgrywek. Początek spotkania stanowił bardzo duże wyzwanie dla ekipy Azotów o czym świadczył fakt, że pierwszą bramkę puławianie zdobyli w 6 minucie spotkania przy  4 trafieniach gospodarzy.  Po niecelnym rzucie i nieudanym rzucie karnym  trener Lis poprosił o czas dla swojego zespołu w 9 minucie spotkania. Od tego momentu zobaczyliśmy nowy rytm w grze niebiesko-biało-czerwonych i pewną drogę do odrabiania początkowych start. Walka  pozwoliła dogonić płocczan i zejść na przerwę z wynikiem  15:14 dla Orlen Wisły Płock. Początek drugiej części spotkania to pokaz siły miejscowej drużyny. Silna obrona, szybkie kontry i  pewność obron Marcela Jastrzębskiego w bramce spowodowała, że Azoty-Puławy straciły  5 bramek z rzędu i  gospodarze uciekli na bardzo bezpieczną przewagę w meczu. Mocna obrona z jakiej słynie Orlen Wisła Płock dała o sobie znać poprzez aż 47 fauli na zawodnikach drużyny gości. W końcowych minutach spotkania Azoty próbowały odrobić kilka bramek jednak ponownie bardzo skuteczny w bramce był Marcel Jastrzębski. Końcowa syrena zatrzymała mecz wynikiem 36:21 dla Orlen Wisły Płock.