Challenge Cup 2010/2011

(Fot. www.dzienniklodzki.pl)

W 2010 roku Azoty-Puławy zadebiutowały na arenie międzynarodowej. Klub został zgłoszony do rozgrywek Challenge Cup. Debiut odbył się 20 listopada 2010 w Puławach, a pierwszym rywalem był w III rundzie rozgrywek macedoński HC VV Tikvesh 06 Kavadarci. Pierwsze starcie okazało się nie do końca udane, bowiem goście wygrali w hali przy Alei Partyzantów 24:23. Tydzień później było już o wiele lepiej. Na Bałkanach ekipa z Puław skutecznie zrewanżowała się ekipie z Macedonii, wygrywając na trudnym terenie 24:22 i zapewniając sobie awans do następnej rundy.

W 1/8 finału na drodze Azotów stanął norweski Stord Handball. Kwestię awansu do kolejnej rundy nasi szczypiorniści rozstrzygnęli w meczu wyjazdowym, w którym wygrali pewnie 29:23. W rewanżu na swoim Azoty były lepsze o jedno trafienie – 25:24.

Z kolei w ćwierćfinale los przydzielił puławianom  RK Cimos Koper. Słoweńcy, bardzo doświadczony na arenie międzynarodowej zespół (m.in. uczestnik EHF Champions League), najpierw zwyciężyli u siebie  33:26, by w rewanżu w Puławach zremisować po 25. Później Słoweńcy pokonali w dwumeczu finałowym Benfikę Lizbona i zdobyli trofeum. Azoty natomiast swój pierwszy, bardzo udany start w europejskich pucharach zakończyły na fazie ćwierćfinałowej Challenge Cup.