Challenge Cup 2013/2014

O ile sezon wcześniej Azoty-Puławy zanotowały najsłabszy występ w europejskich pucharach o tyle w rozgrywkach 2013/2014 puławianie pokazali się z najlepszej strony. Zespół przystąpił do rozgrywek od III rundy i zaczął je mocnym akcentem gromiąc na wyjeździe turecki Ozel Idare 35:20. Rewanż był tylko formalnością i zakończył się wygraną puławian 27:23. W 1/8 finału los znów przydzielił Azotom rywala z Turcji – Nilufer BK. Po raz drugi zespół z Azji Mniejszej okazał się dużo gorszy od puławian. W Bursie Azoty wygrały 36:29, a w rewanżu w Puławach 39:31. Ćwierćfinałowym rywalem był United HC Tongeren, czyli zespół z Belgii. Pomni doświadczeń sprzed roku Azotowcy podeszli do meczu w pełni skoncentrowani i w Puławach pokonali rywali 31:22, by w rewanżu przypieczętować awans wygraną 26:23.

Dość nietypowo, bo w pierwszy dzień Świąt Wielkanocy 2014 roku Azoty rozegrały pierwszy mecz półfinału. Puławianie nie mieli szczęścia bo trafili na szwedzki IK Savehof. Mecz rozgrywany w nietypowym terminie zakończył się równie nietypowym jak na klasę zespołów wynikiem – 40:38. Nikła porażka i duża ilość zdobytych na wyjeździe bramek dawały nadzieję na walkę w Puławach. Ambicji i walki nie zabrakło, ale po raz drugi lepsi okazali się Skandynawowie, którzy nad Wisłą wygrali 30:28.

Osiągnięcie półfinału Challenge Cup w roku 2014 to dla Azotów-Puławy jak do tej pory największy sukces na arenie międzynarodowej. Warto dodać, że Szwedzi wygrali ostatecznie rozgrywki CC w tym sezonie, pokonując w finale Metaloplastikę Sabac.