Głosujmy na Azotowców

Ostatni miesiąc w roku to zazwyczaj czas podsumowań i różnego rodzaju plebiscytów. Jak co roku najlepszych sportowców Lubelszczyzny wybierają czytelnicy dwóch największych dzienników regionalnych – Dziennika Wschodniego i Kuriera Lubelskiego. W obu przypadkach wśród nominowanych do nagród są ludzie związani z Azotami-Puławy.

W XIII już plebiscycie „Dziennika Wschodniego” głosować można za pośrednictwem sms’a lub kuponu konkursowego. W tym drugim przypadku sprawa jest oczywista – wycinamy kupon z gazety, wpisujemy imię i nazwisko naszego faworyta i wysyłamy. Aby zagłosować na swojego faworyta za pośrednictwem SMS-a wystarczy wysłać wiadomość na numer 71160 (wpisujemy prefiks przyporządkowany do każdej z kategorii i nr kandydata): sport.99, niepelnosprawny.99, druzyna.99, trener.99, czy prezes.99. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT.

A na kogo możemy oddać głos? W kategorii „Sportowiec roku” jednym z kandydatów jest środkowy rozgrywający Piotr Masłowski (SMS o treści sport.26). Można również zagłosować na Azoty-Puławy w kategorii „Drużyna roku” (SMS o treści druzyna.1). Nowością w tym roku jest kategoria „Prezes”, w której jednym z kandydatów jest sternik Azotów-Puławy – Jerzy Witaszek (SMS o treści prezes.3).

Głosowanie w „Dzienniku Wschodnim” trwa do 15 stycznia 2018 roku.

Swoich przedstawicieli mamy również w dorocznym plebiscycie „Kuriera Lubelskiego”. Tu zabawa jest dwuetapowa. Najpierw, do 18 grudnia, trwa głosowanie na szczeblu powiatowym. Kandydaci, którzy otrzymają w swoich powiatach największą ilość głosów wezmą udział w głosowaniu wojewódzkim, które z kolei trwać będzie do 5 stycznia. Najlepszych sportowców czytelnicy „Kuriera Lubelskiego” wybierają już po raz 56. Tu również głosowanie odbywa się za pomocą sms’ów (koszt – 2,46 zł) – numer 72355.

Wśród kandydatów w kategorii „Sportowiec roku” są: obrotowy Bartosz Jurecki (SMS o treści KLS.39) i rozgrywający Nikola Prce (SMS o treści KLS.42). W kategorii „Sportowiec roku – junior” głosować można m.in. na Dominika Antoniaka (SMS o treści KLJ.18)  i Wojciecha Boruckiego (SMS o treści KLJ.17). Dwóch przedstawicieli mają Azoty-Puławy także w kategorii „Trener”. Są to: Marcin Kurowski (SMS o treści KLJ.8) i Daniel Waszkiewicz (SMS o treści KLT.90). Zdobywcy brązowego medalu ostatnich rozgrywek PGNiG Superligi, czyli zespół Azotów-Puławy to z kolei kandydat w kategorii „Drużyna” (SMS o treści KLD.5).