Hala Sportowo-Widowiskowa


Hala Sportowo-Widowiskowa

Lubelska 59
24-100 Puławy

Hala widowiskowo-sportowa w Puławach jest jednym z głównych obiektów treningowych, powstałym z myślą o m.in. piłkarzach ręcznych klubu KS AZOTY-Puławy S.A., a także rozgrywaniu meczów drużyn - siatkówki oraz koszykówki. Obiekt wyróżnia się imponującą konstrukcją, nowoczesną technologią.

Imponujący obiekt sportowy wyposażony jest w salę do sportów walki, siłownię i pomieszczenia odnowy biologicznej. Zarówno projekt, jak i cała koncepcja spełnia najwyższe wymogi jakościowe, wyróżniając się dynamiczną, nowoczesną bryłą i dużą powierzchnią użytkową. Co ciekawe, puławska hala ma największą powierzchnię parkietu w Polsce oraz jedną z największych w Europie.  Uwzględnia się tu powierzchnię parkietu, który znajduje się także pod składanymi trybunami. Dzięki temu, po ich złożeniu, tworzy się miejsce dla dwóch pełnowymiarowych boisk do piłki ręcznej, co znacząco ułatwia przeprowadzanie treningów. 

Responsive Image
Responsive Image

Wymiary zewnętrzne hali wynoszą 85,22 m na 62,73 m, a jej powierzchnia użytkowa to ponad 9096,40 m2. Liczba miejsc jakimi dysponuje obiekt to 1412 miejsc stałych, 76 miejsc w sektorze VIP oraz 1726 miejsc zlokalizowanych na zmechanizowanych trynunach teleskopowych. Łączna pojemnosć hali daje możliwość korzystania z obiektu dla 3138 osób. PLAN MIEJSC
Obiekt posiada ponadto 300 miejsc parkingowych oraz 5 miejsc dla autokarów. Hala sportowa posiada nowoczesny parkiet wykonany z klonu kanadyjskiego, a także sauny, siłownie, sale konferencyjne, pomieszczenia odnowy biologicznej, 4 windy, pomieszczenia biurowe jak również nowoczesny sytem nagłośnienia i oświetlenia scenicznego.