HIT W PUŁAWACH!

W 14 serii PGNiG Superligi najciekawiej zapowiada się mecz, w którym naprzeciw siebie staną brązowi medaliści – KS Azoty-Puławy i obecny Mistrz Polski – PGE VIVE Kielce. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę – 10 grudnia, o godzinie 13:00, w puławskiej hali MOSiR.

Zawodnicy Tałanta Dujszebajewa od początku sezonu nie przegrali żadnego meczu na krajowym podwórku. I tym samym są liderem grupy granatowej z 51 punktami na koncie. Nieco słabiej radzą sobie dotychczas w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W swojej grupie B zajmują dopiero 5 miejsce z dorobkiem 8 punktów.

Natomiast podopieczni Daniela Waszkiewicza, wiceliderzy grupy pomarańczowej, podbudowani ostatnimi wygranymi meczami na ligowych parkietach oraz awansem do fazy grupowej Pucharu EHF z pewnością będą walczyć o jak najbardziej korzystny rezultat. Puławskie Azoty wygrały dotychczas tylko jeden mecz z drużyną z Kielc. Bliscy drugiej wygranej byli w ubiegłym sezonie, kiedy przegrały… dopiero po dogrywce.

Nasza hala jest bardzo specyficzna, a wspaniała publiczność w Puławach jest w stanie stworzyć świetną atmosferę. Mamy nadzieję, że grając z takim ósmym zawodnikiem wzniesiemy się na wyżyny swych umiejętności i powalczymy z faworytem z Kielc – prognozuje Paweł Podsiadło, dziś rozgrywający Azotów-Puławy, a przed laty jeden z czołowych zawodników Vive Kielce.

Ambicji i woli walki ze strony puławian na pewno nie zabraknie, dlatego bez wątpienia będzie to wspaniałe widowisko. Mecz zobaczą nie tylko kibice zgromadzeni w hali przy Alei Partyzantów, ale też widzowie Canal + Sport. Początek transmisji od godziny 12:45!

(Emi)