III miejsce „Azotów-Puławy” w turnieju w Finlandii

Trzecie miejsce zajęli szczypiorniści „Azotów-Puławy” w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Finlandii. W ostatnim dniu zawodów puławianie stoczyli zacięty bój z uczestnikiem Ligi Mistrzów – Mieszkowem Brześć, ulegając doświadczonemu rywalowi 28 do 32. Trzeci raz z rzędu najskuteczniejszym zawodnikiem Azotów był Nikola Prce, który tym razem zapisał na swoim koncie 9 goli.

W ostatnim meczu widać było ile kosztował nas ten turniej. Granie w ciągu dwóch i pół dnia trzech ciężkich meczów, gdzie praktycznie przez całe spotkania wynik był na styku wymagało od nas dużo zdrowia. Dodatkowo przed meczem z Mieszkowem na ból ręki narzekał Robert Orzechowski, dlatego nie chcąc dodatkowo obciążać zawodnika zdecydowaliśmy się na granie bez niego, czyli tylko z czwórką rozgrywających. Spotkanie podobnie do sobotniego pojedynku z Finami było wyrównane i dopiero w końcówce rywale wykorzystali nasze zmęczenie i swoje doświadczenie, wygrywając czterema trafieniami – powiedział Marcin Kurowski, trener „Azotów-Puławy”.

„Azoty-Puławy” – Mieszkow Brześć 28:32 (15:16)
„Azoty-Puławy”: Koshovy, Zapora – Prce 9, Skrabania 5, Kowalczyk 4, Kubisztal 3, Sobol 3, Petrowski 2, Jurecki 2, Masłowski 1, Grzelak, Śliwiński, Kuchczyński.

Marcin Kurowski był bardzo zadowolony z faktu, że zespół wziął udział w Turnieju w Finlandii

Cały turniej to dla nas bardzo ciekawa i ważna lekcja. Mogliśmy skonfrontować swoje umiejętności na tle bardzo dobrych zespołów, preferujących różne style gry. Chcąc grać z powodzeniem w europejskich pucharach musimy brać udział w tego typu zawodach. Z gry zespołu również mogę być zadowolony, bo zarówno w ataku, jak i w obronie były momenty naprawdę fajnej gry. Trzeba pamiętać, że graliśmy bez czterech kadrowiczów, których powrót powinien dodatkowo wzmocnić naszą siłę. Patrzymy z optymizmem w przyszłość, ale też zobaczyliśmy nad czym jeszcze musimy pracować – podsumował start „Azotów-Puławy” trener Kurowski.

Wyniki turnieju:

„Azoty-Puławy” – Newa St. Petersburg 28:27

Cocks Riihimäen – Mieszkow Brześć 38:32

Mieszkow Brześć – Newa St. Petersburg 33:25

Cocks Riihimäen – „Azoty-Puławy” 30:26

„Azoty-Puławy” – Mieszkow Brześć 28:32

Cocks Riihimäen – Newa St. Petersburg 31:26

 

Ostateczna kolejność:

1. Cocks Riihimäen

2. Mieszkow Brześć

3. „Azoty-Puławy”

4. Newa St. Petersburg