Minimalna porażka po twardym boju

Emocjonujące, twarde i trzymające do końca w napięciu spotkanie rozegrali szczypiorniści drugiego zespołu Azotów-Puławy. Niestety na inaugurację rozgrywek II ligi puławianie przegrali z SPR Wisłą Sandomierz 23:24.

Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego bardzo dobrze rozpoczęli niedzielne zawody i  w szóstej minucie prowadzili 4:1. Co prawda w 14 minucie goście zdobyli gola kontaktowego (9:4), ale kolejne siedem minut to znów skuteczna gra miejscowych, poparta dobrymi akcjami w defensywie i w 21 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 9:4. W końcówce pierwszej połowy trener Markuszewski wpuścił na parkiet kilku zmienników i goście odrobili straty, doprowadzając na minutę przed końcem pierwszych 30 minut do remisu.

Po zmianie stron trwała zażarta walka. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać wyraźniejszej przewagi – maksymalnie sięgała ona dwóch trafień (40′ 16:18). W końcówce więcej zimnej krwi zachował bardziej doświadczony zespół z Sandomierza i to goście mogli cieszyć się z minimalnej wygranej.

Azoty-Puławy II – SPR Wisła Sandomierz 23:24 (13:13)
Azoty-Puławy II: Wiejak, Sętowski – Kosiak 5, Flont 5, Śliwiński 4, Adamczuk 4, Mchawrab 2, Wolski 2, Cieślak 1, Przychodzeń, Prościński, Bielawski, Baranowski, Smaga, Jedut.