Minister deklaruje wsparcie

Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski zapewnił, że ministerstwo chce wspomóc Puławy przy budowie nowej hali sportowej. Przedstawiciel ministerstwa oraz zaangażowany w powstanie nowego obiektu poseł Krzysztof Szulowski gościli w Puławach na otwarciu boiska przy Szkole Podstawowej nr 11. W podzięce za wkład w budowę nowej hali obaj panowie otrzymali od Prezesa KS „Azoty-Puławy” Jerzego Witaszka repliki brązowych medali wywalczonych przez zespół w ubiegłym roku.  

To ogromna inwestycja. Hala będzie jednym z najładniejszych tego typu obiektów na Lubelszczyźnie. Razem z posłem Szulowskim i minister Sadurską szukamy na nią środków. Zrobimy wszystko, by uzyskać jak najwyższą dotację – powiedział Minister Stawiarski.

Deklaracje dalszego wspierania puławskiego sportu przez Grupę Azoty Puławy wyraził wiceprezes Spółki Jacek Janiszek.

Obok wymienionych osób w uroczystościach oddania do użytku boiska przy SP nr 11 i Gimnazjum Państwowym nr 3 wzięli udział  przedstawiciele władz samorządowych: Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel, Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Krygier i radni rady miasta. Klub Sportowy „Azoty – Puławy” reprezentowany był przez prezesa Jerzego Witaszka oraz zawodników pierwszego zespołu, którzy na nowopowstałym boisku wielofunkcyjnym rozegrali pokazowy mecz.