Najlepszy mecz drugoligowców w Kielcach

Zagraliśmy dziś najlepszy mecz w tym sezonie II ligi – powiedział po spotkaniu z AZS UJK Kielce trener „Azotów-Puławy” II Piotr Dropek. Jego podopieczni podjęli równorzędną walkę z zespołem ze świętokrzyskiego, przegrywając nieznacznie – 26 do 30. Co ciekawe o sile puławian stanowili najmłodsi w składzie – Kacper Mchawrab (9 goli) i Mateusz Górnik (6 bramek) oraz Przemysław Urbaniak (8 trafień) i bramkarz Emil Wiejak.

Puławianie bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Młodzi zawodnicy z naszego klubu grali bardzo dobrze w obronie, gdzie ich poczynania wspierali udanymi interwencjami bramkarze. Dużo dobrego można powiedzieć również o ataku pozycyjnym, gdzie widać było dużo boiskowego rozsądku i pomysłu. W efekcie w 20 minucie Azoty wygrywały 11:8. Niestety ostatnie 10 minut to lepsza gra miejscowych, którzy przechwycili kilka piłek w obronie, wyprowadzili zabójcze kontrataki i na przerwę schodzili przy trzybramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron Azotowcy nie podłamali się i dążyli do odrobienia strat. W 53 minucie sztuka ta się niemal udała, bowiem strata do miejscowych wynosiła tylko jedno trafienie (22:23). Chęć szybkiego doprowadzenia do remisu okazała się zgubna co z zimną krwią wykorzystali miejscowi, którzy dzięki trzem golom z rzędu znów wyszli na bezpieczne prowadzenie. Cztery bramki przewagi miejscowych zostały przez nich utrzymane do końca.

Trzeba pochwalić chłopaków za bardzo dużą ambicję i wolę walki. Z radością patrzę na rozwój naszych zawodników. Tacy gracze jak Kaper Mchawrab czy Mateusz Górnik to rocznik 1999, a więc szczypiorniści zaledwie 17-letni. Tylko rok więcej mają Przemek Urbaniak i Emil Wiejak. A to właśnie ci zawodnicy stanowili dziś o naszej sile i nawiązali równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi i silniejszymi fizycznie kielczanami – podsumował Piotr Dropek.

AZS UJK Kielce – „Azoty-Puławy” II 30:26 (14:11)
„Azoty-Puławy” II: Wiejak, Sętowski – Mchawrab 9, Urbaniak 8, M Górnik 6, Mielczarski 1, Flont 1, Adamczuk 1, P. Górnik, Gugała, Wójcik, Bielawski, Prościński