Osiemnasta wygrana

Nietypowo, bo w piątek, swój mecz w 21 serii PGNiG Superligi rozegrali szczypiorniści „Azotów-Puławy”. Podopieczni Marcina Kurowskiego pewnie pokonali w Mielcu Stal, prowadząc od początku spotkania. Mecz na Podkarpaciu zakończył się wygraną puławian 33:29 i dał zwycięzcom trzy punkty.

Uczulałem chłopaków przed lekceważeniem rywala, by nie przydarzyła się nam taka niespodzianka jak dwa dni temu w Piotrkowie. Pełna koncentracja trwała krótko, bo tylko pierwsze dziesięć minut. To jednak wystarczyło by szybko uzyskać pięciobramkową przewagę. Od tego momentu wynik był cały czas dla nas korzystny, ale momentami brakowało nam konsekwencji w ataku. Efekt był taki, że do końca meczu graliśmy falami, dając dojść mielczanom na dwie-trzy bramki, by za chwilę znów odjechać na pięć. Najważniejsze, że wywozimy z Mielca trzy punkty – powiedział po meczu Marcin Kurowski, trener „Azotów-Puławy”.

Stal Mielec – „Azoty-Puławy” 29:33 (12:15)
Stal: Lipka – Dementev 9, Krępa 5, Krupa 5, Kyrylenko 4, Wilk 3, Janyst 3, Miedziński, Kłoda, D. Kubisztal, Krygowski, Wiśniewski.
„Azoty-Puławy”: Bogdanov, Koshovy – Krajewski 8, Sobol 7, Petrovsky 5, Przybylski 4, Kowalczyk 3, Kuchczyński 1, Łyżwa 1, M. Kubisztal 1, Skrabania 1, Masłowski 1, Prce 1, Orzechowski, Grzelak.