Panic zawodnikiem Azotów

Pochodzący z Chorwacji reprezentant Bośni i Hercegowiny Marko Panić będzie reprezentował barwy „Azotów-Puławy”. Zawodnik podpisał dziś z klubem trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2017 roku.
Bardzo cieszymy się, że udało nam się porozumieć z Marko. Dzięki podpisanej umowie mamy zabezpieczoną prawą połówkę – mówi Jerzy Witaszek, Prezes „Azotów-Puławy”.

Panić do zawodnik leworęczny występujący na pozycji prawego rozegrania. Występujący ostatnio we francuskim Chambery Savoie gracz ma zastąpić w Azot ach odchodzącego do… Francji Rafała Przybylskiego.

Mimo wszystko jestem zaskoczony odejściem z Puław Rafała Przybylskiego. Uważam, że dziś nie ma potrzeby wyjeżdżania na zachód by móc się rozwijać, a wciąż takie głosy niestety są. Jeszcze kiedyś, gdy polska liga była wyraźnie słabsza od tych na zachodzie, takie wyjazdy miały uzasadnienie. Dziś, gdy tworzymy Ligę Zawodową i chcemy, aby był to produkt najwyższej klasy nie tylko pod względem marketingowym ale przede sportowym pozbywanie się z kraju zawodników takich jak reprezentanci Polski działa na szkodę polskiego handballa. A jeśli ktoś uważa, że w Polsce nie można się rozwijać to podam przykład naszego bramkarza Vadima Bogdanova, który grając w Puławach niemal w pojedynkę zatrzymał biało-czerwonych na ostatnich Mistrzostwach Świata i niemal w pojedynkę wygrał z nami mecz – komentuje Prezes Witaszek.

Nowy gracz „Azotów-Puławy” – Marko Panić – to zawodnik urodzony w 1991 roku, mierzący 197 cm. Swoją karierę sportową rozpoczynał w RK Jajce, a następnie był zawodnikiem Borac Banja Luka, skąd w 2012 roku trafił do Chambery. O miejsce w składzie puławian na prawej połówce będzie rywalizował z Robertem Orzechowskim.

Fot. medias.lequipe.fr/