Pewna wygrana “Azotów-Puławy” II

Miłą niespodziankę sprawili dziś szczypiorniści drugoligowych “Azotów-Puławy”. Podopieczni Piotra Dropka, wspieranego przez Bartosza Jureckiego, pokonali wyżej notowaną Wisłę Sandomierz 30:23. Cieszy nie tylko wygrana, ale również styl w jakim została ona odniesiona.

Puławianie przez większość spotkania dominowali na parkiecie.Jednak pierwsze 20 minut było wyrównane, z niewielkim wskazaniem na gości. W 21 minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Michała Białkowskiego Wisła wygrywała 9:7. Po kolejnych pięciu minutach na prowadzeniu byli już puławianie.  Najpierw kontaktowe trafienie zaliczył Piotr Górnik, a potem oglądaliśmy popis strzelecki Kacpra Adamczuka. Rozgrywający Azotów zdobył w sześć minut sześć goli i głównie dzięki jego trafieniom na przerwę gospodarze schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Zaraz po zmianie stron goście zerwali się jeszcze i doprowadzili do remisy po 14, ale od 33 minuty dominacja puławian była już niepodważalna. Azotowcy grali bardzo dobrze w obronie i pewnie w ataku pozycyjnym. W bramce niemal bezbłędny był Daniel Sętowski. W 37 minucie po golach Adamczuka i Mateusza Flonta miesjcowi wygrywali już 18:14, a pięć minut później już 21:15.  Najwyższe prowadzenie ekipa z Puław osiągnęła w 49 minucie, kiedy po dwóch z rzędu trafieniach Kacpra Mchawraba na tablicy wyników widniał rezultat 26:18. Do końca puławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i odnieśli w pełni zasłużone, przekonujące zwycięstwo.

“Azoty-Puławy” II – Wisła Sandomierz 30:23 (14:12)
“Azoty-Puławy” II: Sętowski – Adamczuk 10, Flont 6, Mchawrab 5, M. Górnik 3, Urbaniak 2, Mielczarski 1, Koter 1, P. Górnik 1, Smaga 1, Prościński, Bielawski, Przychodzeń.