Pewna wygrana juniorów

Juniorzy “Azotów-Puławy” odnieśli pewne zwycięstwo w meczu Ligi Wojewódzkiej. Podopieczni Piotra Dropka wygrali z Padwą II Zamość 27:23. Skutecznością błysnął Przemysław Urbaniak, który bramkarzy rywali pokonywał 8 razy.

Spotkanie miało dość nierówny przebieg. W pierwszych minutach prowadzenie uzyskali Azotowcy, którzy w ósmej minucie wygrywali 5:2. Później mecz się wyrównał i po kwadransie na tablicy wyników widniał remis po 7. Równa walka trwała do końca pierwszej połowy, którą to goście zakończyli z minimalnym zwycięstwem.

Po zmianie stron Azotowcy zagrali dużo lepiej. Miejscowi odzyskali prowadzenie po czterech minutach drugiej połowy i powoli powiększali przewagę odpowiadając na trafienia gości swoimi dwoma lub trzema golami. Przełomowe dla losów meczu było 180 sekund między 48 a 51 minutą, kiedy Azoty zdobyły cztery gole z rzędu i uzyskały sześciobramkowe prowadzenie. Różnica taka utrzymała się do 58 minuty. W końcówce goście odrobili jeszcze dwa gole, ale mecz zakończył się pewnym zwycięstwem puławian.

Azoty-Puławy – Padwa II Zamość 27:23 (10:11)
Azoty-Puławy: Wiejak, Sętowski – Urbaniak 8, P. Górnik 5, Domagała 5, Bielawski 3, Koter 2, Gugała 1, Mchawrab 1, M. Górnik 1, Flont 1, Mróz, Wójcik, Prościński.