Pierwsza wygrana Azotów-Puławy II

Trzy mecze czekali kibice drugoligowych Azotów-Puławy na pierwszą wygraną podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego. Po dwóch minimalnych porażkach w poprzednich kolejkach, dziś puławianie zagrali bardzo dobrze od początku do końca meczu i pewnie pokonali Grunwald Ruda Śląska 26:20.

Puławianie doskonale rozpoczęli spotkanie, grając bardzo skutecznie w obronie i radząc sobie z agresywną defensywą gości. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 4:0, a pierwszego gola stracili dopiero w 12 minucie. Do 20 minuty goście mieli olbrzymie kłopoty z pokonaniem Daniela Sętowskiego. W tym okresie zdołali zdobyć tylko trzy gole, podczas gdy Azotowcy mieli na swym koncie już 9 trafień. Ostatnie dziesięć minut to nieco lepsza gra gości, którzy do przerwy przegrywali 8:12.

Druga połowa była bardziej wyrównana i zmienna. Zespoły grały falami – bardzo dobrą grę , przeplatając przestojami i błędami. Jednak cały czas młodzi puławianie utrzymywali prowadzenie, które w zależności od momentu meczu wynosiło od 2 do 5 goli. W ostatnich dziesięciu minutach goście zbliżyli się na dwa trafienia, ale na więcej nie pozwolił doskonale w bramce puławian spisujący się 16-letni Wojciech Borucki. To w dużej mierze jego udane interwencje pozwoliły Azotom-Puławy spokojniej rozegrać końcówkę meczu i odnieść pewne zwycięstwo.

Azoty-Puławy II – Grunwald Ruda Śląska 26:20 (12:8)
Azoty-Puławy II: Sętowski, Borucki – Kosiak 6, Smaga 5, Śliwiński 4, Mchawrab 3, Flont 2, Adamczuk 2, Baranowski 1, Wolski 1, Bielawski 1, Cieślak 1, Jedut, Koter
Grunwald: Błaź, Kazimier – Niedźwiedzki 7, Kapral 5, Stogowski 5, Milewski 2, Partuś 1, Żurke, Langer, Kruczalok.