Piotrek znów pomaszeruje po nowe życie

Już po raz 12 w Wiśle odbędzie się „Bieg po Nowe Życie”. W sobotę w Beskidach potkają się ludzie sportu, aktorzy, dziennikarze, piosenkarze… Wśród uczestników biegu, którego głównym celem jest promocja i edukacja w dziedzinie transplantologii, już po raz drugi znajdzie się zawodnik Azotów-Puławy Piotr Masłowski.

Bieg po Nowe Życie to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Od siedmiu lat w Wiśle i Warszawie spotykają się gwiazdy ekranu, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po transplantacji, którzy startując w marszu nordic walking wspierają naszą inicjatywę. Ambasadorem wydarzenia jest Przemysław Saleta. Wsparcie merytoryczne i promocyjne zapewnia nam od początku prof. Andrzej Chmura z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie” – czytamy na stronie internetowej Biegu.

Dokładnie w południe rozpocznie się rozgrzewka, kwadrans później prezentacja sztafet, a dokładnie o 12:30 rozpocznie się sam marsz. Wśród uczestników będą m.in. sportowcy – Artur Siódmiak, Mariusz Jurasik, a także Przemysław Saleta, Jacek Czachor, Aleksandra Jagiełło, Cezary Trybański, Marek Plawgo, Agnieszka Rylik, Łukasz Kadziewicz czy Piotr Gacek; dziennikarze – Jarosław Kret, Michał Olszański czy Jerzy Mielewski oraz artyści – Bartosz Obuchowicz, Ewa Kuklińska,  Piotr Kupicha, Mariusz Kałamaga oraz kabaret Łowcy.B.