Po punkty do Lubina!

W ramach 15. serii zmagań PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, puławskie Azoty zagrają w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem. Będzie to ostatnie ligowe starcie obydwu tych drużyn w 2017 roku.

Emocji w tym meczu nie powinno zabraknąć. Spotkania z miedziowymi zawsze należały do wyrównanych i bardzo ciekawych. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera grają w tym sezonie „w kratkę” – wygrany mecz przeplatają przegranym. Lecz podbudowani ostatnim zwycięskim meczem z Pogonią Szczecin 35:34, rozstrzygniętym dopiero po rzutach karnych, na pewno będą chcieli sprawić swoim kibicom miły prezent pod choinkę, ogrywając wyżej notowane Azoty-Puławy. Atutem ich może być to, że zagrają we własnej hali i będą mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców.

Wszyscy wiemy jak mocną i doświadczoną drużyną są Puławy, lecz nie przestraszy to żadnego z nas, ponieważ będziemy grali u siebie na własnej hali. Uważam że to jest mocny atut, w dodatku że zawodnikom z Puław może dać się jeszcze we znaki niedzielny mecz z Kielcami. Liczymy, że na mecz przyjdzie wielu kibiców, którym będziemy mogli zafundować widowisko na najwyższym poziomie – powiedział przed meczem, cytowany przez klubową stronę Zagłębia Paweł Dudkowski, najmłodszy zawodnik lubinian.

KS Azoty-Puławy po ciężkim niedzielnym meczu z PGE VIVE Kielce miały mało czasu na odpoczynek i regeneracje, lecz to właśnie puławianie są faworytem tego spotkania.

Mecz z Lubinem to ostatni nasz występ przed Świętami i każdy chciałby ten rok zakończyć pozytywnym akcentem. Zagłębie należy jednak do tych zespołów, z którymi gra nam się dosyć ciężko. Musimy się bardzo mocno skoncentrować, by ten mecz wygrać. Ale jesteśmy dobrze przygotowani i zdajemy sobie z tego sprawę, że jesteśmy faworytami – prognozował przed wyjazdem do Lubina Zbigniew Markuszewski, drugi trener KS Azoty-Puławy.

Mecz Zagłębie Lubin – Azoty-Puławy odbędzie się 13 grudnia o godzinie 16:00 w hali Sportowo – Widowiskowej RCS w Lubinie. Stawką tego spotkania będą 3 punkty, bowiem zmierzą się ze sobą drużyny z grupy pomarańczowej i granatowej.

(Emi)