Powołania dla Azotowców

Już tylko dwa decydujące o medalach mecze pozostały do zakończenia sezonu ligowego. Dla zawodników nie zakończy się jednak praca. Część z nich wyjedzie jeszcze na zgrupowania kadr narodowych i weźmie udział w meczach eliminacji Mistrzostw Europy. Nowy trener reprezentacji Polski – Piotr Przybecki – powołał dwóch zawodników Azotów – Przemysława Krajewskiego i Rafała Przybylskiego.

Puławianie wraz z innymi 17 zawodnikami spotkają się na konsultacji szkoleniowej 1 czerwca w Cetniewie. Tam przez tydzień Polacy trenować będą pod okiem nowego szkoleniowca kadry. Następnym etapem zgrupowania będzie udział w międzynarodowym turnieju w norweskim Eleverum, gdzie obok gospodarzy rywalami Polaków będą Szwedzi i Islandczycy. W połowie miesiąca Polacy zagrają w Niszu piąty mecz eliminacji ME z Serbią, a 18 czerwca zakończą eliminacje meczem z Rumunią w Gdańsku.

W pierwszej połowie czerwca odbędzie się również zgrupowanie kadry B. Trener Patryk Rombel powołał m.in. Bartosza Kowalczyka. Od 1 do 11 czerwca druga reprezentacja odbędzie konsultacje szkoleniowe w Cetniewie.