Przed Azotami mecz z Orlen Wisłą Płock

Już jutro przed nami kolejny mocny akcent sezonu. W Płocku w ramach 11.serii PGNiG Superligi zmierzymy się z Orlen Wisłą Płock – aktualnym liderem tabeli sezonu 2022/2023.

Po wtorkowym meczu z Mistrzem Polski przyszedł czas na spotkanie z wicemistrzem i aktualnym liderem tabeli. Ekipa z Płocka w tym sezonie występuje również w rozgrywkach Ligi Mistrzów, które pozwalają im mierzyć się z najlepszymi zespołami Europy i dzięki temu szlifować swój i tak bardzo wysoki poziom. W tym sezonie ligowym płocczanie prezentują bardzo równą formę  wygrywając swoje mecze bardzo wysokimi zdobyczami bramkowymi.

W  poprzednim sezonie w meczu rozegranym w  Płocku, po bardzo wyrównanym i bardzo emocjonującym meczu przegraliśmy z gospodarzem zaledwie jedną bramką  (26:27). W rundzie rewanżowej, w Puławach, musieliśmy uznać wyższość nafciarzy  przegrywając (32:24).

Orlen Wisła Płock, to drużyna, która z roku na rok się rozwija. Robią kolejne kroki do przodu  i widać to gołym okiem  i to jest przykład drużyny  w której wprowadzenie planu długoterminowego przynosi rezultaty (…) To jest sport, wszystko jest możliwe  i nieraz sport widział różne niespodzianki  i najważniejsze jest to, żeby chłopaki walczyli cały czas , skoncentrowali się na planach  i działaniach jakie przed nimi postawi  trener Lis. I jeśli będą to wykonywać to kto wie(…) – powiedział Michał Jurecki, kapitan Azotów Puławy

Dobra forma całego zespołu,  zaangażowanie drużyny i wola walki  – dodał Wojciech Borucki, bramkarz Azotów

Jutrzejszy mecz  rozpocznie się o godzinie 18:30 i transmitowany będzie w TVP Sport.

Pełne rozmowy: