Przygotowania rozpoczęte

Brązowi medaliści ostatnich trzech sezonów rozpoczęli przygotowania do kolejnych rozgrywek PGNiG Superligi. W pierwszych zajęciach wzięło udział 22 zawodników, w tym siedmiu nowych graczy. Otwarty trening poprowadzili nowi szkoleniowcy – Daniel Waszkiewicz i Zbigniew Markuszewski. Wcześniej zespół został oficjalnie zaprezentowany kibicom.

Puławianie będą przygotowywać się na miejscowych obiektach, bowiem jak stwierdził trener Waszkiewicz nie ma potrzeby szukania formy poza miastem skoro w Puławach są bardzo dobre warunki do szlifowania formy.

Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy kładli nacisk na przygotowanie ogólne, choć popołudniami będziemy trenowali typowo piłkarsko. Po tym okresie rozegramy pierwszy sparing z Piotrkowianinem. Później weźmiemy też udział w turniejach w Kaliszu i Mielcu. Poza tym planujemy jeszcze po drodze dwa-trzy sparingi. Przygotowania mamy raczej dopięte – mówi nowy szkoleniowiec „Azotów-Puławy”.

Przypomnijmy, że do nowego sezonu puławianie przystąpią w mocno przemeblowanym składzie. Po ostatnim sezonie z klubem pożegnali się Przemysław Krajewski, Rafał Przybylski, Sebastian Zapora, Michał Kubisztal, Jan Sobol i Leos Petrovsky. Ich miejsce zajęli Marko Panic, Paweł Podsiadło, Mateusz Seroka, Wojciech Gumiński, Witalij Titov, Tomasz Kasprzak i Piotr Jarosiewicz. We wtorek do zespołu dołączy najnowszy nabytek klubu z Puław macodoński bramkarz Daniel Dupjacanec.