Przyjdź na mecz – zbadaj wzrok

W niedzielę „Azoty-Puławy” podejmować będą Chrobrego Głogów. Przed meczem i w przerwie kibice będą mogli skorzystać z bezpłatnych przesiewowych, wstępnych badań wzroku, przeprowadzonych przez pracowników salonu optycznego „Doktor Marchewka”.  Wszyscy badani, których wyniki będą poza normą otrzymają zaproszenie na pełne, bezpłatne i niezobowiązujące badanie wzroku w gabinecie salonu.

Badanie przesiewowe wzroku wykonywane jest nie za pomocą komputera, ale urządzenia zwanego autorefraktometrem. Badanie jest bezbolesne, nie wymaga zakrapiania oczu atropiną i trwa ok. 1-2 minuty.

Obecnie aż 50% z nas ma wady widzenia, a tendencja ta wciąż wzrasta. Dobre widzenie to nie tylko kwestia komfortu ale także naszego bezpieczeństwa.

Naszą misją jest aby KAŻDY dobrze widział, dlatego przeprowadzamy przesiewowe, wstępne badania wzroku także poza naszym gabinetem. Pojawiamy się podczas rodzinnych pikników, w kinach, w bibliotekach, w szkołach, w domach kultury, podczas wspólnych akcji z krwiodawstwem i w wielu innych miejscach. Podczas takich działań przebadaliśmy już wzrok prawie 10 tys. osób – informują organizatorzy akcji.