W niedzielę „Azoty-Puławy” podejmować będą Chrobrego Głogów. Przed meczem i w przerwie kibice będą mogli skorzystać z bezpłatnych przesiewowych, wstępnych badań wzroku, przeprowadzonych przez pracowników salonu optycznego „Doktor Marchewka”. Wszyscy badani, których wyniki będą poza normą otrzymają zaproszenie na pełne, bezpłatne i niezobowiązujące badanie wzroku w gabinecie salonu.
Badanie przesiewowe wzroku wykonywane jest nie za pomocą komputera, ale urządzenia zwanego autorefraktometrem. Badanie jest bezbolesne, nie wymaga zakrapiania oczu atropiną i trwa ok. 1-2 minuty.
Obecnie aż 50% z nas ma wady widzenia, a tendencja ta wciąż wzrasta. Dobre widzenie to nie tylko kwestia komfortu ale także naszego bezpieczeństwa.
– Naszą misją jest aby KAŻDY dobrze widział, dlatego przeprowadzamy przesiewowe, wstępne badania wzroku także poza naszym gabinetem. Pojawiamy się podczas rodzinnych pikników, w kinach, w bibliotekach, w szkołach, w domach kultury, podczas wspólnych akcji z krwiodawstwem i w wielu innych miejscach. Podczas takich działań przebadaliśmy już wzrok prawie 10 tys. osób – informują organizatorzy akcji.