Sprzęt dla młodzieży

Około 120 zawodniczek i zawodników Klubu Sportowego Azoty-Puławy odebrało dziś profesjonalny sprzęt sportowy. Dresy treningowe i plecaki osobiście wręczyli poseł na Sejm prof. Krzysztof Szulowski i rzecznik prasowy Grupy Azoty PUŁAWY, Głównego Partnera Klubu, Michał Mulawa.

Takie sytuacje zawsze cieszą, gdy widzimy jak tylu młodych ludzi garnie się do sportu. Piłka ręczna w Puławach jest sportem numer jeden i musimy dbać o jak najlepszy rozwój Klubu Azoty-Puławy i ćwiczącej w nim młodzieży – powiedział profesor Krzysztof Szulowski, który jak tylko obowiązki mu pozwalają przyjeżdża na mecze i kibicuje zespołowi Superligi. – Ta dzisiejsza uroczystość, ale także wyniki osiągane przez zespół Azotów-Puławy pokazują jak potrzebna jest w Puławach hala sportowa. Wiemy, że teraz pojawiły się pewne trudności finansowe, ale mam nadzieję, że szybko znajdziemy takie rozwiązanie, które pozwoli nam ruszyć z budową tego tak bardzo wyczekiwanego w mieście obiektu – dodaje Poseł na Sejm.

Od lat Grupa Azoty PUŁAWY wspiera sport i w tym wspieraniu przyświeca mu hasło, które można zobaczyć na wywieszonych w hali banerach „Razem możemy więcej!”. Wierzę mocno w to, że Wy, młodzi zawodnicy za kilka czy kilkanaście lat staniecie w tym miejscu gdzie dziś jest pierwszy zespół Azotów-Puławy i to Wy będziecie gwiazdami Superligi. Mam nadzieję, że razem z Azotami-Puławy sięgnięcie po Mistrzostwo Polski i podbijecie Europę – mówił do młodzieży Michał Mulawa, rzecznik prasowy Grupy Azoty PUŁAWY.

Praca z młodzieżą jest dla nas bardzo ważna, bo to jak wychowamy sobie kolejne pokolenia, przełoży się na nasz wynik w przyszłości w seniorskim sporcie. Poprzez wręczenie młodzikom i juniorom sprzętu takiego samego jaki ma pierwszy zespół chcemy pokazać, że jesteśmy jednością. Skoro piłka ręczna jest w Puławach dyscypliną wiodącą to niech nas będzie widać nie tylko w hali czy szkołach, ale także na miejskich boiskach i ulicach. Tak samo ubrani zawodnicy Klubu na pewno z daleka będą rzucać się w oczy – wyjaśnia Jerzy Witaszek, Prezes Klubu Sportowego Azoty-Puławy.

Przypomnijmy, że od początku istnienia Klubu, czyli od 15 już lat funkcjonują tu liczne grupy młodzieżowe. Miejscowi trenerzy, często byli piłkarze ręczni, szkolą zespoły w kategorii młodzika, juniora młodszego i juniora. Od dwóch sezonów wprowadzono również szkolenie dziewcząt. W sumie Klub Sportowy Azoty-Puławy to około 200 młodych szczypiornistek i szczypiornistów.