Udane zakończenie

Bardzo dobre wrażenie na zakończenie turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski pozostawili po sobie juniorzy młodsi “Azotów-Puławy”. W spotkaniu, które dla puławian nie miało już znaczenie, podopieczni Artura Witkowskiego pewnie pokonali mającą na koncie dwa zwycięstwa drużynę NIKE Ciechanów.

Azotowcy zapewnili sobie wygraną w ostatnim kwadransie meczu. Do mniej więcej 45 minuty mecz był bardzo wyrównany, choć pierwsze 20 minut należało do zespołu z Puław. Skuteczna gra puławian przełożyła się na sześciobramkowe prowadzenie 14:8 (21 minuta). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do rywali, którzy jeszcze przed przerwą odrobili lwią część strat.

Do 44 minuty żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie znaczniejszej przewagi. W ostatnim kwadransie skuteczną, dojrzałą grę zademonstrowali puławianie, którzy seryjnie zaczęli zdobywać bramki i sukcesywnie budować przewagę – 31:28 w 47 minucie, 36:29 w 53 minucie, 39:31 w 58 minucie. Ostatecznie po bardzo dobrym meczu Azoty wygrały różnicą dziewięciu goli, pokazując na koniec zawodów, że zespół ten ma bardzo duże możliwości i w przyszłości Azoty będą miały z wielu gracz dużo pociechy.

“Azoty-Puławy” – NIKE Ciechanów 41:32 (19:18)
“Azoty-Puławy”: Stachowiak – Smaga 14, Strumnik 8, Rycerz 5, Bielawski 4, Antoniak 4, Przychodzeń 4, K. Janicki 1, Kulesza 1, Napora, Pawlonka.