Beniaminek postraszył medalistę

10 жовт. 2022 |

6.seria PGNiG Superligi pokazała jak wyrównana jest  PGNiG Superliga w sezonie 2022/2023. Pięciobramkowa zaliczka beniaminka – Arged KPR Ostrovia- po pierwszej połowie, pogoń puławian i zwycięstwo Azotów-Puławy pokazało, że każda drużyna w tym roku jest niebezpieczna. MVP spotkania po raz czwarty wybrany został Wojciech Borucki.

Spotkanie otworzył trafiony rzut Kacpra Adamskiego, który nie zwiastował tego, co miało się wydarzyć niebawem. Kanonada rzutów gości z Ostrowa Wielkopolskiego zaskoczyła obronę Azotów, na czele której stał świetny w dniu dzisiejszym Wojciech Borucki. Niecelny rzut karny Vallesa oraz dwa trafienia Ostrowa spowodowały, że to goście wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Bardzo nerwowa pierwsza połowa, nieskuteczne ataki na bramkę przeciwników oraz szybkie kontry spowodowały, że zespół Azotów-Puławy schodził na przerwę przegrywając 8:13.

Po zmianie stron brązowi medaliści ubiegłego sezonu ruszyli w pogoń za wygraną. Nerwowość na ławce Ostrovii doprowadziła do czerwonej kartki trenera drużyny gości Macieja Nowakowskiego. Drugi oddech puławian pozwolił im odrobić straty i doprowadzić do remisu a następnie do kilkubramkowego prowadzenia. Jednak przebudzenie nastąpiło również w drużynie z wielkopolski, która zażarcie broniła remisu a nawet jednobramkowej przewagi. W ostatnich sekundach akcji na remis nie wykorzystali gości, dzięki czemu całe spotkanie wygrała drużyna Azotów-Puławy 24:23 zdobywając cenne 3 punkty w lidze.

Azoty-Puławy – KPR Arged Ostrovia Ostrów Wielkopolski (24:23)

Azoty-Puławy: Borucki, Koshovy – Adamski 5, Jarosiewicz 5, Burzak 4, Fedeńczak 3, Kowalczyk 2, Zivković 2, Valles 2, Marciniak 1, Antolak, Przybylski, Konieczny, Górski, Janikowski

KPR Arged Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Krekora, Zimny, Balcerek – Gajek 9, Gierak 4, Urbaniak 4, Wadowski 2, Wojciechowski 2, Adamski 1, Klopsteg 1, Przybylski, Marciniak, Tomczak, Szych, Pawelec, Misiejuk