Cenna lekcja w I lidze

4 лист. 2021 |

Zawodnikom Azotów-Puławy II nie udało się sprawić niespodzianki w ostatnim październikowym meczu Grupy C I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn, który przegrali  z AZ UW Warszawa 23:35 (13:17).

Ekipa gości od pierwszej minuty spotkania narzuciła swoje tempo gry, zyskując w 4 minucie czterobramkową przewagę  nad ekipą Naszych pierwszoligowców.  Gospodarze  starali się odrabiać straty jednak bardzo wysokim poziomem umiejętności wykazywali się w tym meczu bramkarze AZS UW Warszawa, co uniemożliwiło drużynie trenera Piotra Pezdy  nawiązania kontaktu punktowego.

Początek drugiej części spotkania, to kolejne próby szturmowania bramki warszawskiej drużyny   jednak bramkarze trenera Piotra Obrusiewicza  wykonali tytaniczną pracę broniąc większość rzutów Azotów. Końcówka meczu pokazała przewagę  wieloletniego doświadczenia nad młodością i walecznością  Azotów-Puławy II, gdzie zamurowana bramka gości i wykorzystane kontry ustanowiły końcowy wynik spotkania na 23:35.

Niewątpliwie ten mecz był cennym doświadczeniem dla młodego zespołu rezerw puławskiej drużyny, co powinno  zaowocować wyciągnięciem odpowiednich wniosków i dopracowaniu budowania akcji w kolejnych meczach I ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn.