Kierunek Lubin!

16 вер. 2021 |

Czas na pierwszą, wyjazdową potyczkę Azotów-Puławy w sezonie 2021/22 PGNiG Superligi. Niebiesko-Biało-Czerwoni zmierzą się w Lubinie z zespołem Miedziowych i zrobią wszystko aby zmyć z siebie gorycz zeszłotygodniowej porażki z Energą MKS Kalisz.

Czas na pierwszą, wyjazdową potyczkę Azotów-Puławy w sezonie 2021/22 PGNiG Superligi. Niebiesko-Biało-Czerwoni zmierzą się w Lubinie z zespołem Miedziowych i zrobią wszystko aby zmyć z siebie gorycz zeszłotygodniowej porażki z Energą MKS Kalisz.

Po spotkaniu panowała w szatni grobowa cisza, byliśmy smutni ponieważ ten mecz przegraliśmy na własne życzenie, bo rywal rozegrał bardzo dobre spotkanie a my popełniliśmy zbyt wiele błędów i rozegraliśmy za dużo nieskutecznych akcji. Dokładnie przeanalizowaliśmy wspólnie, ale i każdy sam w domu to spotkanie pod względem popełnionych błędów i podchodzimy do kolejnego spotkania zmotywowani aby zmazać tę plamę – powiedział Dawid Fedeńczak -skrzydłowy Azotów-Puławy

Po meczu nikt nie był w najlepszym humorze i to była właściwa reakcja na przegrany mecz z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, ale szkoda, że przegraliśmy w takim stylu. Myślę, że jeśli wyeliminujemy błędy i mylne decyzje, jakie pojawiły się w  tym meczu, to takie przegrane już nam się nie przytrafią – dodał Łukasz Rogulski – puławski obrotowy.

W ubiegłym sezonie Puławianie rozegrali z Zagłębiem Lubin trzy spotkania i odnieśli dwa zwycięstwa w Superlidze oraz nieznacznie przegrali w Pucharze Polski. Motywacja do zwycięstwa jest duża  jednak doświadczenie z ubiegłych sezonów pokazuje, że lubinianie na swoim terenie są bardzo groźnym przeciwnikiem.

Z doświadczenia wiem, że gra na terenie Lubina jest bardzo trudna. Wiadomo, że nie możemy mieć z tyłu głowy, że przegraliśmy ostatni mecz i musimy się koncentrować wyłącznie na wygraniu kolejnego. Jadę na spotkanie z oczyszczoną głową i z myślą tylko i wyłącznie o wygraniu tego meczu. Wiemy, że ten zespół potrafił już zaskoczyć i namieszać w lidze, a dodatkowo będą chcieli zmazać z siebie porażkę z Tarnowem więc na pewno będzie to ciekawy mecz – mówi Rogulski.

Na pewno nie będzie to łatwy pojedynek, co pokazuje historia spotkań z Zagłębiem Lubin. Jest to mocny rywal, bardzo nieprzewidywalny i młody zespół więc trzeba do tego spotkania podejść skoncentrowanym i konsekwentnie budować przewagę w tym meczu. Na pewno ich porażka z Tarnowem nie pokazuje pełnego potencjału tego zespołu więc musimy podejść do tego meczu na sto procent swoich możliwość i pokazać to, co potrafimy najlepiej – podkreśla Fedeńczak.

Ostatni tydzień przygotowań Azotów-Puławy przebiegał pod dyktando analizy piątkowych przeciwników oraz szukania wzmocnienia formy fizycznej tak, aby pełne 60 minut spotkania rozegrać na równym poziomie, który pozwoli utrzymać przewagę Naszej drużyny na boisku.

Z tego co pamiętam, to w spotkaniach w Lubinie tempo meczu jest cały czas na wysokich obrotach i musimy być na to gotowi, a także na szybkie skrzydła i mocną kontrę. Nie możemy również skupiać się na jednym zawodniku, bo może dojść do sytuacji, że jeden z czołowych zawodników będzie miał gorszy dzień, ale cały zespół zagra świetnie – analizuje Łukasz Rogulski.

Jest to zespół grający bardzo szybką piłkę, a w ubiegłym sezonie zasłynęli tym, że bardzo dużo bramek zdobywali z kontr więc jesteśmy świadomi, że nasze błędy bardzo szybko mogą zostać skarcone przez ich szybkie kontry wiec musimy skupić się na wyeliminowaniu naszych błędów i powtrzymaniu ich kontrataków – zakończył Dawid Fedeńczak.

Mecz z Zagłębiem Lublin odbędzie się 17 września o godzinie 16:00, a transmitowany będzie w Emocje.TV