Komunikat klubu

4 бер. 2022 |

Szanowni Państwo,

Szanowni Państwo,

Ciężko jest w pełni emocjonować się rywalizacją sportową oraz kolejnymi sukcesami naszej drużyny w sytuacji, w której wschodni sąsiedzi Polski rozgrywają swój najważniejszy mecz. Mecz o wolność.
Od tygodnia z uwagą śledzimy dramatyczne doniesienia z Ukrainy, która została zaatakowana przez Federację Rosyjską. Zapewniam Państwa, że cała społeczność klubu zdecydowanie potępia agresję Rosji oraz brutalne działania skierowane przeciwko Narodowi Ukraińskiemu oraz żywię głęboką nadzieję, że zostanie niebawem stłamszona, a osoby odpowiedzialne za zbrodnię zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

Jednocześnie informuję, że przed spotkaniem oraz podczas meczu 1/4 PGNiG Pucharu Polski przeciwko Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski będzie prowadzona zbiórka darów dla uchodźców wojennych, która zostanie naszym transportem dostarczona na granicę Państwa, a cały dochód ze sprzedaży biletów na mecz zostanie przekazany na „Pomoc humanitarną dla Ukrainy od mieszkańców Miasta Puławy”, która jest prowadzona przez Urząd Miasta Puławy.

Na koniec jeszcze raz powtórzę. Łączymy się z Narodem Ukraińskim i potępiamy zbrodnicze działania Federacji Rosyjskiej na terenie wolnej i niepodległej Ukrainy!

STOP WOJNIE!

 

Jerzy Witaszek
Prezes Zarządu
KS Azoty-Puławy S.A.