Mistrz Polski mocniejszy w zaległym meczu 7.serii PGNiG Superligi

16 лист. 2022 |

We wtorek odbył się zaległby mecz 7.serii PGNiG Superligi. Azoty-Puławy przegrały w spotkaniu dwóch medalistów ubiegłego sezonu z aktualnym Mistrzem polski Łomżą Industria Kielce 24:39 W ramach 7. serii PGNiG Superligi do Kielc przyjechali brązowi medaliści z poprzedniego sezonu, czyli ekipa Azotów Puławy. Podopieczni trenera Roberta Lisa w bieżących rozgrywkach również biją się o podium, zajmując obecnie czwartą lokatę w ligowej stawce.  Wypoczęci gospodarze otworzyli spotkanie kilkubramkowym prowadzeniem dzięki pięciu trafieniom kieleckich zawodników, na które Azoty odpowiedziały jednym trafieniem. Duża zasługa w tym Andreasa Wolffa, który już w pierwszych minutach zatrzymał rzut karny egzekwowany przez Ignacio Vallesa. Do końca pierwszej połowy Niemiec odbił jeszcze sześć rzutów (37% skuteczności). Po stronie Azotów Puławy z dobrej strony pokazali się za to środkowy rozgrywający Bartosz Kowalczyk, najskuteczniejszy zawodnik gości, i bramkarz Wojciech Borucki, autor kilku bardzo efektownych interwencji. Na przerwę niebiesko-biało-czerwoni schodzili do szatni ze stratą 5 bramek (17:12)

We wtorek odbył się zaległby mecz 7.serii PGNiG Superligi. Azoty-Puławy przegrały w spotkaniu dwóch medalistów ubiegłego sezonu z aktualnym Mistrzem polski Łomżą Industria Kielce 24:39

Po zmianie stron Mistrz Polski zaskoczył kilkoma dynamicznymi akcjami w pierwszych minutach drugiej połowy, co niestety poskutkowało powiększeniem przewagi. Osiągnąwszy pokaźną zaliczkę, Łomża Industria Kielce ze spokojem kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń.  Ostatecznie kielczanie zwyciężyli 39:24, a tytuł dla najlepszego zawodnika spotkania przypadł Alexowi Dujshebaev.  Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach Azotów był Piotr Jarosiewicz (6).

Łomża Industria Kielce – Azoty Puławy 39:24 (17:12)

Łomża Industria Kielce: Kornecki (6/17=35%), Wolff (7/19=37%) – A. Dujshebaev 9, Moryto 8, Tournat 5, Karalek 4, Nahi 3, D. Dujshebaev 2, Thrastarson 2, Karacic 2, Olejniczak 2, Wiaderny 1, Gębala 1, Stenmalm

Azoty Puławy: Borucki, Koshovy – Jarosiewicz 6, Kowalczyk 3, Burzak 3, Antolak 3, Zivkovic 2, Adamski 2, Janikowski 2, Fedeńczak 1, Marciniak 1, Przybylski 1, Valles, Konieczny