RK Nexe Nasice silniejsze w rewanżu

4 жовт. 2022 |

Sześciobramkowa zaliczka nie wystarczyła do pokonania zeszłorocznego półfinalisty Ligi Europejskiej RK Nexe. Przegrywając rewanżowe spotkanie 27:35 a w dwumeczu 59:61 żegnamy się z europejskimi pucharami.

Pierwsza część spotkania była dość wyrównana. Przez dłuższy czas trwała bramka za bramkę. Niestety kilka nietrafionych akcji oraz kilka błędów spowodowało, że na przerwę drużyna z Chorwacji schodziła z 3-bramkowym prowadzeniem, co dawało jeszcze duże szanse na utrzymanie przewagi w dwumeczu.
Druga połowa niestety  rozpoczęła się od zbudowania kolejnej przewagi Nexe, aż w końcu gospodarze odrobili stratę z meczu w Puławach i rozpoczęła się walka o każdą bramkę. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie gdy Chorwaci odskakiwali na dwubramkową przewagę w dwumeczu natychmiast Azoty niwelowały tę nadwyżkę doprowadzając do remisu w dwumeczu. Ostatnie 10 minut spotkania to niestety kilka błędów własnych oraz problemy ze sforsowaniem chorwackiej obrony, co w rezultacie pozwoliło  osiągnąć RK Nexe upragniony awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

RK Nexe – Azoty-Puławy 35:27 (16:13) dwumecz 61:59

Azoty-Puławy:  Borucki, Koshovy –  Przybylski 4,  Valles 4, Janikowski 4, Zivković 3, Burzak  3, Adamski 2, Kowalczyk 2, Fedeńczak 2,  Jarosiewicz 2, Marciniak 1, Antolak, Konieczny