W nowym sprzęcie na 1/16 MP

Dwa zespoły juniorów Azotów-Puławy w piątek rozpoczną walkę w 1/16 Mistrzostw Polski. Przed wyjazdem na turnieje do Krakowa i Elbląga szczypiorniści, którzy wygrali ligę wojewódzką, otrzymali nowe dresy klubowe. Sprzęt wręczyli Prezes Klubu Jerzy Witaszek i  Dyrektor Sportowy Marcin Kurowski.

Wyposażeni w nowy sprzęt puławianie wystąpią w dwóch turniejach, których stawką będzie awans do 1/8 Mistrzostw Polski. Do Krakowa pojedzie pierwszy zespół Azotów-Puławy, który w lidze zajął pierwsze miejsce. Chłopcy z roczników 1999-2000, prowadzeni przez Piotra Pezdę i Mateusza Antolaka zmierzą się w stolicy Małopolski z miejscowym Kusym oraz zespołami Stali Mielec i MKS-u Poznań.

Na północ, do Elbląga wybierze się natomiast druga drużyna, która w lidze uplasowała się na drugim miejscu. Są to chłopcy z roczników młodszych (2000-2001), a wprowadzą ich trenerzy Artur Witkowski i Piotr Dropek. Rywalami Azotów-Puławy II w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski będą: Truso Elbląg, SPR PP Jasło i PM MPEC Tarnów.

Przypomnijmy, że awans do kolejnej rundy Mistrzostw Polski wywalczą dwie najlepsze drużyny z każdego z ośmiu turniejów.