8.seria PGNiG Superligi z Głogowem

20 paź 2022 |

Po krótkiej przerwie na rozgrywki reprezentacyjne  wracamy  na parkiet Superligi. Z uwagi na przełożony mecz 7.serii z Industria Łomża Kielce w 8.serii zmierzymy się z drużyną Chrobrego Głogów.

Po krótkiej przerwie na rozgrywki reprezentacyjne  wracamy  na parkiet Superligi. Z uwagi na przełożony mecz 7.serii z Industria Łomża Kielce w 8.serii zmierzymy się z drużyną Chrobrego Głogów.

Z naszym kolejny przeciwnikiem w rozgrywkach  ligowych  spotkaliśmy się w przedsezonowym meczu turniejowym z którego zwycięsko wyszli  nasi sobotni goście.

  Głogów jest to groźna drużyna,  w okresie przygotowawczym zagraliśmy z nimi jeden sparing, ale wiadomo, że sparingi rządzą się własnymi prawami  więc teraz będziemy chcieli się zrewanżować.  Ten zespół jest tak uzdolniony technicznie, że mogą i  zagrozić rzutem z drugiej linii i ta pierwsza linia też jest groźna , także czeka nas mocne wyzwanie – powiedział skrzydłowy drużyny, Dawid Fedeńczak .

Pamiętając sezon przygotowawczy, gdzie  graliśmy z nimi mecz sparingowy, to  grają niewygodnie , dużo ruchów z obrotowymi i mieliśmy duże problemy, żeby połapać się gdzie ten obrotowy się znajduje  i troszkę nas pokarali w tych meczach sparingowych więc tutaj na pewno na tym trzeba będzie się skupić – dodał Bartosz Kowalczyk, rozgrywający  Azotów-Puławy.

Zespół z uwagi na udział ekipy z Kielce w turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie rozegrał 7.serii, która odbędzie się 15 listopada w Kielcach i dzięki temu drużyna miała trochę więcej czasu na treningi:

Ta przerwa nam się przydała i pomogła w podleczeniu mikrourazów, które pojawiły się podczas tego maratonu meczowego – dodał Fedeńczak.

Drużyna z Głogowa  zajmuje aktualnie 6 miejsce w tabeli sezonu 2022/2023 z  4 zwycięstwami i 3 porażkami. W ostatnim spotkaniu wygrali z bardzo dobrze spisującym się w tym sezonie Torus Wybrzeżem Gdańsk 27:25

Nie dopisujmy sobie punktów przed rozpoczęciem meczu, to najważniejsze i myślę, że  to nauka była  przynajmniej w ostatnim meczu z beniaminkiem , że to wcale nie oznacza, że  miejsce w tabeli czy  to, że ta drużyna przyszła z niższej ligi , sprawia, że możemy sobie dopisać punkty –  skomentował Kowalczyk

 

 

Sobotnie spotkanie przeciwko Chrobremu Głogów rozpocznie się o godzinie 16:00 w Grupa Azoty Arena.
Bilety dostępne są na platformie eBilet: https://bit.ly/3yEUqdH
Serdecznie zapraszamy do wspierania drużyny i dopingowania zespołu w walce o kolejne ligowe zwycięstwo:

Oczywiście wsparcie trybun  jest zawsze potrzebne  i to w tych momentach, w których brakuje sił  to fajnie jak czuć ten doping , jak kibice żyją meczem i nas wspomagają  , to po prostu łatwiej jest wykrzesać z siebie  po prostu jeszcze więcej  i żeby na końcu wygrać spotkanie – zakończył Bartosz Kowalczyk.

Pełna rozmowa: