Już w ten weekend finał Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superligi w piłce ręcznej plażowej

3 sie 2022 |

Już w najbliższy weekend, na płockiej starówce, szesnaście najlepszych drużyn zagra w finale Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superligi w piłce ręcznej plażowej. Wśród zespołów, które wywalczyły awans do tego wąskiego grona są broniące tytułów ekipy Petry Płock i GRU Juko Piotrków Trybunalski.

Już w najbliższy weekend, na płockiej starówce, szesnaście najlepszych drużyn zagra w finale Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superligi w piłce ręcznej plażowej. Wśród zespołów, które wywalczyły awans do tego wąskiego grona są broniące tytułów ekipy Petry Płock i GRU Juko Piotrków Trybunalski.

– Za nami rekordowa faza eliminacyjna, podczas której o awans do finału w Płocku walczyło ponad 30 zespołów. Bardzo cieszymy się, że zainteresowanie piłką ręczną plażową z roku na rok rośnie. Z pewnością poziom sportowy decydującego turnieju będzie bardzo wysoki – mówi Jakub Malinowski, prezes Fundacji Modern Sport, która we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce organizuje cały cykl. Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia sponsora strategicznego polskiej piłki ręcznej – PGNiG S.A., oraz miasta Płock.

To już szósta edycja PGNiG Summer Superligi. Broniące tytułów drużyny – męska Petra Płock i żeńska GRU Juko Piotrków Trybunalski – mają w dorobku wiele tytułów mistrzów Polski i w tym roku także uchodzą za głównych faworytów turnieju, który odbędzie się w wyjątkowej scenerii Starego Rynku w Płocku. Tegoroczne eliminacje także rozegrane były w pięknych miejscach – nad Wisłą w Warszawie, w Starych Jabłonkach na Mazurach oraz na plaży w Gdańsku.

W tym roku do finału rywalizacji mężczyzn, obok BHT Petry Płock, awansowały MKS Delfin Grudziądz, SPR GOKiS Kąty Wrocławskie, BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, Ekoserwis Damy Radę Inowrocław, KS Lakers Powidz oraz dwie drużyny SAS Gdańsk. Z kolei u pań awans wywalczyły dwie drużyny GRU Juko Piotrków Trybunalski, a także BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, KS Lakers Powidz, BHT Pyrki Poznań, MKS ECO Save Group Warszawa, Autoinwest Żukowo i BHT DTB Sambor Tczew.

Plażowe rozgrywki z sezonu na sezon cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a PGNiG Summer Superliga jest uważana za drugi najlepszy pod względem sportowym i organizacyjnym cykl mistrzowski w Europie. Ubiegłoroczne finały w Darłowie, podobnie jak i tegoroczne eliminacje, gromadziły na trybunach oraz przed telewizorami tłumy kibiców. Wielu z nich poznało, jak atrakcyjnym sportem jest plażowa piłka ręczna.

– Wierzę, że w tym roku finał w Płocku, mieście oddychającym piłką ręczną, również przyciągnie rzesze fanów. Wracamy na płocki Stary Rynek po pandemicznej przerwie i jesteśmy przekonani, że  zawodniczki i zawodnicy zapewnią fanom polskiej piłki ręcznej fantastyczne emocje – dodaje Malinowski.

Runda eliminacyjna finału Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superligi rozpocznie się w sobotę o godz. 8.45 – część meczów odbędzie się na drugim boisku zbudowanym na osiedlu Podolszyce Północ – a przed godz. 18, już tylko na Starym Rynku, rozpoczną się starcia półfinałowe. Z kolei w niedzielę od rana w sercu Płocka odbywać się będą mecze o poszczególne miejsca. Mecze o brązowe medale rozpoczną się o godz. 12.30 i 13.15, a starcia o złoto – o 14.00 i 14.45.