Młodzicy bez awansu do kolejnego etapu Pucharu ZPRP

9 трав. 2021 |

Od 7 do 9 maja młodzicy Azotów-Puławy brali udział w 1/16 Pucharu Polski ZPRP Młodzików rozgrywanym w Mielcu. Podopieczni Ryszarda Antolaka i Zbigniewa Dorsa zajęli ostatecznie czwarte miejsce w turnieju.

Młodzi szczypiorniści Azotów-Puławy pierwszego dnia turnieju mierzyli się z gospodarzami, SPR Stalą Mielec. Od pierwszych minut meczu widać było, że mielczanie postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Już po pierwszej połowie na tablicy wyników było 17:10 na korzyść gospodarzy. Przewaga, która wypracowana została w pierwszej części meczu wystarczyła do tego, by kontynuować starcie spokojnie. Puławianie ostatecznie przegrali 22:34.

SPR Stal Mielec – Azoty-Puławy 34:22 (17:10)
SPR Stal Mielec: Sondej 12, Chojecki 9, Król 7, Wilk 2, Rajabi 2, Nowak 1, Jeżowski 1, Libera, Mroczka, Stolarz, Rżany, Kubik.
Azoty-Puławy: Adamczewski 5, Nitka 5, Giza 3, Juszczak 3, Sosik 2, Warowny 1, Furtak 1, Pitus 1, Rybicki 1, Oroń, Wiktorowski, Warda, Czerski, Więcławski, Lis, Szyszka.

Kolejny dzień turnieju to starcie z MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Ten pojedynek był zdecydowanie bardziej emocjonujący. Do dwudziestej minuty meczu toczyła się wyrównana walka bramka za bramkę. Pod koniec pierwszej połowy tarnowianie okazali się bardziej skuteczni i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą. W drugiej odsłonie meczu już na początku młodzicy z Tarnowa trafili do bramki puławian trzykrotnie i powiększyli swoją przewagę do pięciu bramek. Skuteczni tarnowianie wykorzystywali błędy Azotowców. Mecz zakończył się zwycięstwem MKS-u Pałac Młodzieży Tarnów.

Azoty-Puławy – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 23:29 (12:14)
Azoty-Puławy: Adamczewski 8, Giza 4, Juszczak 4, Nitka 3, Warda 2, Sosik 1,  Lis 1, Oroń, Wiktorowski, Warowny, Furtak, Pitus, Czerski, Więcławski, Rybicki, Szyszka.
MKS Pałac Młodzieży Tarnów: Chudyka 8, Bielko 8, Chłopek 5, Solarz 2, Wzorek 2, Golec 2, Pal 2, Strzała, Kawa, Kupiec, Pudło, Zakrzewski, Wiśniewski, Bućko, Ziaja, Bouchahdane.

W ostatnim meczu turnieju 1/16 Pucharu Polski ZPRP Młodzików Azoty-Puławy musiały uznać wyższość KS VIVE II Kielce. Szczypiorniści z województwa świętokrzyskiego pewnie pokonali młodzików z Puław. Już w pierwszej połowie wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą z minuty na minutę powiększali. Azotowcy popełniali sporo prostych błędów, a kielczanie bezlitośnie je wykorzystywali.

KS VIVE II Kielce – Azoty-Puławy 46:31 (23:16)
KS VIVE II Kielce: Tarłowski 17, Osuch 7, Syczuk 6, Kowalski 4, Kulczycki 4, Kargul 3, Malicki 2, Marczewski 2, Koperek 1, Łapot, Duda, Mendyk, Rurarz, Góral, Tarapacz, Idzikowski.
Azoty-Puławy: Adamczewski 12, Giza 9, Juszczak 4, Rybicki 2, Warda 1, Furtak 1, Sosik 1, Pitus 1, Oroń, Wiktorowski, Warowny, Nitka, Czerski, Więcławski, Lis, Szyszka.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie Azotów-Puławy wybrano Rafała Adamczewskiego, który we wszystkich meczach rzucił  25 bramek.

Sponsorem udziału Azotów-Puławy w Pucharze Polski ZPRP Młodzików (1/16) jest Główny Partner Klubu Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Ponadto drużynę wspiera Prezydent Miasta Puławy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego za pośrednictwem  Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej.