Ostatni mecz sezonu 2022/2023 PGNiG Superligi

18 maj 2023 |

W sobotę 20 maja w Grupa Azoty Arena szczypiorniści KS Azoty-Puławy S.A. rozegrają mecz przeciwko Sandra SPA Pogoń Szczecin. Mecz 26.serii PGNiG Superligi będzie ostatnim, kończącym sezon spotkaniem puławskiej drużyny.

W ostanim meczu sezonu 2022/2023 azotowcy zmierzą się goścmi ze Szczecina. Drużyna przyjezdna pewna jest już spadku i po końcowym gwizdku sobotniego spotkania pożeganają sie z PGNiG Superligą. Niebiesko-biało-czerwoni natomiast, pozostają w grze o premiowane grą w europejskich pucharach 4 miejsce w ligowej tabeli. Nie patrząc na wyniki pozostałych spotkań głównym i jedynym celem puławian na ten mecz jest wygrana i zainkasowanie na swoim koncie 3 punktów. Zestawiając ze sobą te dwie sytuacje drużyn - walki o 4 miejsce oraz chęci pożeganania się z liga w dobrym stylu zapowiada się bardzo widowiskowe i bardzo emocjonujące spotkanie. 

Musimy podejść mocno skoncentrowani do tego spotkania, żeby nie mieć z tyłu głowy tego, że Szczecin spada z ligi. Nie możemy ich lekceważyć, bo to jest drużyna, która wykorzysta każde potknięcie. Będzie to niewygodny rywal, bo nie mają nic do stracenia, wiedzą, że spadają i będą chcieli się pożegnać z Superligą jak najlepiej - powiedział Dawid Fedeńczak, skrzydłowy Azotów-Puławy

Trudno sie gra z takim przeciwnikiem ponieważ nie wiadomo czy przyjadą pełnym składem, czy będa chcieli wygrać ten mecz. To jest sport i my musimy zagraż w stu procentach, jak najmocniej, żeby wygrać ten mecz i zdobyć 3 punkty, które są nam bardzo potrzebne. W sobotę zagramy jak najmocniej i jak najlepiej potrafimy, żeby te trzy punkty zdobyć i pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością - dodał Piotr Jarosiewicz.

Sobotnie spotkanie w Grupa Azoty Arena, które zakończy sezon 2022/2023 rozpocznie się o godzinie 17:00.
Transmisja meczu w emocje.TV https://emocje.tv/live/2190/azoty-pulawy-sandra-spa-pogon-szczecin
Bilety dostępne na platformie eBilet: https://sklep.ebilet.pl/72057594037927981

Pełna rozmowa z zawodnikami:
 

Zadanie jest realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Puławy.