Pierwszy Turniej Zręcznych Przedszkolaków

3 lis 2022 |

Czwartek w Grupa Azoty Arena stał pod znakiem rywalizacji młodych adeptów piłki ręcznej z puławskich przedszkoli. To właśnie oni rywalizowali w pierwszym Turnieju Zręcznych Przedszkolaków, który został zorganizowany przy wsparciu Miasta Puławy, MOSiR Puławy oraz Grupy Azoty Puławy.

W finałowym  turnieju, który był poprzedzony dwoma półfinałami udział wzięły dzieci z przedszkoli nr 3, nr 5, nr 7 oraz  nr 10.  Sam turniej składał się z  5 konkurencji: skok na jednej nodze, tor przeszkód, wyścigi rzędów, slalom oraz rzut do bramki.    Każda drużyna otrzymywała punkty za zajęte miejsca w danej konkurencji, które zsumowane wyłoniły miejsca końcowe całego Turnieju.  Każda z drużyn miała przydzielonego kapitana  w których rolę wcielili się zawodnicy KS Azotów-Puławy: Michał Jurecki, Rafał Przybylski, Wojciech Borucki oraz Jan Antolak, którzy wspierali i dopingowali swoje drużyny.

Pierwszy Turniej Zręcznych Przedszkolaków wygrało przedszkole  nr. 7. Drugie miejsce zajęło przedszkole nr. 5, trzecie przedszkole nr. 10, a czwarte przydało przedszkolu nr. 3.
Nagrody oraz medale wręczyli: Prezydent Miasta Puławy Pan Paweł Maj, Dyrektor MOSiR Puławy Pan  Andrzej Śliwa oraz Prezes KS Azoty-Puławy Pan Jerzy Witaszek.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Turnieju Zręcznych Przedszkolaków był Artur Witkowski, a Zadanie publiczne z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dofinansowano z budżetu miasta Puławy.