W domowym spotkaniu Azoty-Puławy zmierzą się z Energa MKS Kalisz

16 lis 2023 | Mecze

Po trzytygodniowej przerwie rozgrywki ORLEN Superligi ponownie się rozpędziły. Po niedzielnym zwycięstwie w Gdańsku przyszedł czas na kolejny domowy mecz sezonu 2023/2024. Tym razem, w 12,serii ORLEN Superligi zmierzymy się w Grupa Azoty Arena z drużyną Energa MKS Kalisz. Początek spotkania o godzinie 18:00

W ostatnich latach w zdecydowanej większości spotkania obydwu drużyn kończyły się zwycięstwami Azotów-Puławy. Ostatni raz, kiedy kaliszanie zanotowali zwycięstwo na swoim koncie, to mecz w Puławach w 2021 roku, w którym drużyna MKS Kalisz pokonała puławian 27:29. Ostatnie spotkanie obu drużyn miało miejsce w Kaliszu podczas przedsezonowego turnieju Szczypiorno Cup, w którym zawodnicy Azotów-Puławy pewnie pokonali kaliszan 24:29. 

Pikanterii atmosferze towarzyszącej meczowi dodaje fakt, że jeszcze kilka tygodni temu jednym z zawodników Azotów-Puławy był Jan Antolak, który przeszedł do sobotnich rywali puławian na zasadzie wypożyczenia zawodnika. Dołączył on do drugiego, wieloletniego zawodnika niebiesko-biało-czerwonych, Bartosza Kowalczyka, który zasilił szeregi MKS Kalisz przed rozpoczęciem trwającego sezonu. Obaj zawodnicy z całą pewnością będą chcieli wypaść jak najlepiej przeciwko swoim niedawnym kolegom z drużyny i przeszkodzić Azotom w zdobyciu kolejnych punktów w tabeli sezonu 2023/2024.

W Kaliszu trzeba uważać na drugą linię, gdzie mają sporo wysokich i dobrych rzutków, no i na grę z kołem, bo Piotr Krępa zalicza dobry sezon. Wiadomo, że na byłych kolegów jeszcze chce się bardziej zmobilizować zawodnik i oni będą chcieli udowodnić, że są w dobrej dyspozycji - powiedział przed meczem rozgrywający Azotów-Puławy, Kacper Adamski.

Trzeba przede wszystkim uważać na grę 1vs1, na rzuty z 9 metra i przede wszystkim na grę z kołem, bo grają bardzo dobrze i dużo piłek idzie do kołowego i myślę, że to będzie priorytetowe, żeby te piłki zbierać. Trzeba się będzie przykładać do każdego rzutu, czy to z dziewiątego, czy szóstego metra, bo nie mają słabych bramkarzy i jak wiadomo, że gdy bramkarz odbije dwie, trzy piłki na początku, to potem może być już bardzo trudno. Jak się gra przeciwko chłopakom, którzy grali z nami, to jest trochę więcej motywacji, żeby pokazać, że jesteśmy lepsi. Żeby ich zablokować, sfaulować (oczywiście nie za bardzo) i pokazać, że jesteśmy lepsi - dodał Piotr Jarosiewicz, skrzydłowy Azotów-Puławy.

Mecz Azotów-Puławy z Energa MKS Kalisz w ramach 12.serii ORLEN Superligi już w sobotę 18 listopada o godzinie 18:00 w Grupa Azoty Arena.
Bilety dostępne na eBilet: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/ks-azoty-pulawy

Transmisja meczu w emocje.TV: https://emocje.tv/live/2497/azoty-pulawy-energa-mks-kalisz

Pełna rozmowa z zawodnikami:
 

Zadanie jest realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Puławy.