Wielkie zmiany w „Azotach-Puławy”

Przed nowym sezonem rozgrywkowym nastąpią spore zmiany w Klubie Sportowym „Azoty-Puławy”. Największa dotyczy pierwszego zespołu. Od 1 lipca funkcja trenera brązowego medalisty ostatnich rozgrywek zostanie powierzona doświadczonemu Danielowi Waszkiewiczowi.

– Zaproponowaliśmy pracę trenerowi Waszkiewiczowi i jesteśmy już „po słowie”. We wtorek nowy szkoleniowiec naszego zespołu ma przybyć do Puław i wówczas nastąpi podpisanie umowy. Wtedy też poznamy współpracowników z jakimi trener Waszkiewicz będzie chciał współpracować przy prowadzeniu drużyny – informuje Jerzy Witaszek, Prezes Klubu Sportowego „Azoty-Puławy”.

Nowy trener brązowych medalistów to postać bardzo dobrze znana w środowisku piłki ręcznej. Przez wiele lat Daniel Waszkieiwcz był reprezentantem Polski, w której rozegrał ponad 200 meczów i zdobył ponad 700 goli. Z kadrą Polski brał udział w turnieju olimpijskim w Moskwie, gdzie biało-czerwoni zajęli siódme miejsce. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata. Jako zawodnik był również sześciokrotnym Mistrzem Polski, broniąc barw Śląska Wrocław i Wybrzeża Gdańsk.

Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem. Na początku XXI wieku zdobył z Wybrzeżem Gdańsk dwa tytuły Mistrza Polski. Był również współtwórcą największych w ostatnich latach sukcesów polskiej reprezentacji, będąc asystentem Bogdana Wenty.

Daniel Waszkiewicz jest absolwentem i obecnie pracownikiem naukowym gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Na stanowisku pierwszego trenera „Azotów-Puławy” Waszkiewicz zastąpi Marcina Kurowskiego, który z kolei będzie teraz pełnił funkcję dyrektora sportowego w klubie z Puław.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Klub zatrudnił innego znanego trenera – Zbigniewa Markuszewskiego, powierzając mu prowadzenie II zespołu „Azotów-Puławy” i koordynację zespołów młodzieżowych.