Wracamy do chlubnych tradycji

Kadra drugiego zespołu „Azotów-Puławy” szlifuje formę przed sezonem II ligi na zgrupowaniu w Zakopanem. Trener Zbigniew Markuszewski ma do dyspozycji szesnastu zawodników.

Zgrupowanie w Zakopanem do powrót do najlepszych puławskich tradycji piłki ręcznej. Przed laty zespoły złożone z naszych wychowanków właśnie w warunkach wysokogórskich szlifowały dyspozycję przed sezonem. Tak było w przypadku najlepszych raczy z Puław, że wymienię tu choćby Piotra Prószyńskiego, Roberta Nowakowskiego, Piotra Obrusiewicza czy Grzegorza Gowina – mówi Jerzy Witaszek, Prezes „Azotów-Puławy”.

W tym roku prowadzenie drugiego zespołu i pracę z puławską młodzieżą powierzono doświadczonemu szkoleniowcowi – Zbigniewowi Markuszewskiemu.

Zespół, który otrzymał trener Markuszewski będzie się składał z uzdolnionej młodzieży z Puław. Chcemy, aby doświadczony szkoleniowiec przygotowywał nam zawodników do gry w pierwszym zespole. Młodzi gracze mają się ogrywać na parkietach drugiej ligi i do osiągnięcia wieku młodzieżowca osiągać poziom gwarantujący im przebicie się do pierwszego zespołu. Zależy nam na tym, aby to właśnie miejscowi zawodnicy tworzyli w przyszłości trzon seniorskiego zespołu Azotów, co nie oznacza, że zamykamy drogę zdolnym juniorom z innych regionów kraju – podsumowuje Prezes Witaszek.

Zespół, który obecnie trenuje w Zakopanem już wkrótce sprawdzi swą formę podczas gier kontrolnych. Puławianie wezmą m.in. udział w turnieju w Białej Podlaskiej.