Wspieramy Fundację DKMS

Najbliższy mecz Azotów-Puławy w PGNiG Superlidze przeciwko Pogoni Szczecin (14.10.2017) będzie miał dodatkowy, pozasportowy aspekt. Kibice, którzy zdecydują się przyjść do hali sportowej będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. A wszystko w ramach wspólnej akcji PGNiG Superligi i Fundacji DKMS, do której w imieniu Klubu zachęca Ambasador Akcji Piotr Masłowski.

Już od godziny 16:30 wolontariusze z Fundacji czekać będą na kibiców w dolnym holu hali sportowej. Tu będzie można się zarejestrować. Cała procedura trwa tylko kilka minut i polega na wypełnieniu odpowiedniego formularza i pobrania wymazu z błony śluzowej jamy ustnej.

W ciągu 8 lat liczba potencjalnych dawców szpiku, zarejestrowanych w polskich bazach wzrosła z 40 tys. do 1,3 mln osób, z czego 1,2 mln to dawcy Fundacji DKMS. Przy 30 mln potencjalnych dawców na całym świecie, Polacy stanowią silną grupę ponad 4% wszystkich zarejestrowanych. To doskonale ilustruje jak bardzo w ostatnich latach zwiększyła się świadomość i wiedza Polaków na temat dawstwa szpiku i komórek macierzystych. Niestety wciąż pojawiają się pacjenci, dla których przeszczep to jedyna szansa na przeżycie.

Zachęcamy zatem do skorzystania z okazji jaka będzie podczas sobotniego meczu i zarejestrowania się w bazie dawców. Więcej na temat dawstwa szpiku można przeczytać na stronie internetowej Fundacji DKMS pod adresem www.dkms.pl