Wygrany sparing drugoligowców

Po powrocie ze zgrupowania w Zakopanem drugi zespół “Azotów-Puławy” rozegrał dziś pierwszy mecz kontrolny. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego pokonali w Zamościu rywala z II ligi – Padwę, 31:28.

Trener Markuszewski zabrał do Zamościa jedenastu zawodników, w tym dwóch bramkarzy i w trakcie meczu dał szansę grania każdemu z nich. Puławianie odwdzięczyli się trenerowi dobrą, skuteczną grą. Już w pierwszej odsłonie Azotowcy zdominowali rywali. Po pierwszych kilku minutach wyrównanej gry puławianie zaczęli budować przewagę, która tuż przed przerwą wynosiła nawet sześć go (13:19).

W drugiej połowie Azoty kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i utrzymywały bezpieczną przewagę. Co prawda w 43 minucie miejscowi zniwelowali straty do trzech goli, ale już cztery minuty później przewaga puławian znów wynosiła sześć goli (21:27). Końcówka meczu należała do Padwy. Gospodarze rzucili się do odrabiania start i w 57 minucie przegrywali już tylko dwoma trafieniami (27:29). W ostatnich fragmentach meczu Azotowcy zachowali zimną krew i utrzymali nieznaczną przewagę.

Padwa Zamość – Azoty-Puławy II 28:31 (14:19)
Azoty-Puławy II: Sętowski, Wiejak – Śliwiński 7, Mchawrab 5, Adamczuk 5, Kosiak 4, Baranowski 3, Bielawski 3, Flont 2, Koter 1, Przychodzeń 1.