Zasady wejścia na mecze

Już w najbliższy piątek rozpocznie się kolejny sezon PGNiG Superligi. Dobra gra Azotów, kolejne medale i ambitne cele sprawiają, że chętnych do oglądania meczów Azotów-Puławy na żywo jest bardzo wielu. Niestety wciąż korzystamy z mającej swoje niemałe ograniczenia hali sportowej MOSiR. Jakie zasady będą obowiązywały kibiców w tym roku?

W porównaniu z ubiegłym sezonem nie będzie rewolucji, choć Klub wprowadza kilka zmian. Pierwsza i największa dotyczy członków wspierających. W tym roku nie będzie już takich kibiców. Klub wprowadza bowiem karnety na cały sezon. Które kosztować będą 250 zł. Jednak aby w pewien sposób uhonorować tych, którzy przez lata wykupywali status członka wspierającego, wprowadzone zostanie dla nich pierwszeństwo w nabycie karnetów. Jako, że ich ilość jest ograniczona (100 sztuk) w pierwszej kolejności posiadaczami karnetów będą mogli zostać ci członkowie wspierający, którzy w ostatnim sezonie posiadali miejsca od  254 do 353. Na ich deklaracje Klub oczekuje do czwartku 31 sierpnia do godziny 15. Jeśli nie wszystkie miejsca zostaną wykupione w drugiej kolejności honorowani będą członkowie wspierający z miejsc 234-253 (rząd przy balustradzie), a na pozostałe wolne miejsca  – pozostali chętni. Karnety można kupować od wtorku 29 sierpnia od godz. 12:00 w siedzibie Klubu (I piętro hali MOSiR).

Kolejna zmiana dotyczy osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tym sezonie osoby takie, posiadające wejściówkę na mecze, będą wchodziły przez boczne wejście hali (od strony kortów tenisowych) i oglądały zawody z miejsc vis-a-vis trybuny zespołu gości. Razem z osobą na wózku, na jedną wejściówkę będzie mógł wejść jej opiekun. Niestety w przypadku meczów telewizyjnych, ze względu na konieczność udostępnienia tych miejsc ekipie TV osoby niepełnosprawne na wózkach nie będą mogły oglądać meczu w hali, ze względu na brak bezpiecznego wjazdu dla nich od strony trybun.

Zmiana dotyczy również dziennikarzy. Zajmowane przez nich dotychczasowe miejsce – przeznaczone w tym sezonie dla osób niepełnosprawnych – zostanie zmienione. Stoliki dla dziennikarzy zostaną ustawione vis-a-vis trybun od strony ściany basenu. Regulacje te dotyczą meczów „nietelewizyjnych” – w przypadku obecności w hali ekipy TV realizującej przekaz „na żywo” dla dziennikarzy zostaną przygotowane miejsca na trybunach górnych.

Pozostałe regulacje dotyczące wstępu na mecze pozostają tożsame z ubiegłym sezonem.