Zawodnicy Azotów w Reprezentacjach Narodowych

Rozpoczynają się mecze fazy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Europy 2024. Wśród powołań do kadr narodowych nie mogło zabraknąć naszych  zawodników.

Rafał Przybylski (Polska), Ivan Burzak (Ukraina) i Boris Zivković (Austria), to nasi trzej przedstawiciele w meczach o awans do Mistrzostw Starego Kontynentu.

W czwartek o godz. 18.30 w katowickim Spodku Polacy rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europie 2024 meczem z Włochami. To będzie dla nich jednocześnie zapoznanie z halą, w której rozegrają mecze rundy wstępnej styczniowych mistrzostw świata.

Katowice i Śląsk to w ostatnim czasie absolutnie najważniejsze miejsce dla polskiego sportu, a przede wszystkim dyscyplin drużynowych – na Stadionie Śląskim w Chorzowie polscy piłkarze świętowali awans na mundial w Katarze, który rozpocznie się w listopadzie, w katowickim Spodku polscy siatkarze wywalczyli ostatnie wicemistrzostwo świata, a teraz polscy piłkarze ręczni zaczną tu eliminacje mistrzostw Europy, by za niespełna trzy miesiące, w tej samej hali, zagrać mecz otwarcia mistrzostw świata.

Reprezentacja Ukrainy rozegra swój mecz  przeciwko Wyspom Owczym w niemieckim   Aschaffenburgu a z kolei Reprezentacja Austrii  zagra z Rumunią w austriackim  Graz.