Znów od III rundy

Podobnie jak przed rokiem od trzeciej rundy swój udział w Pucharze EHF rozpoczną „Azoty-Puławy”. Brązowi medaliści ostatnich trzech sezonów PGNiG Superligi zostali podczas losowania w Wiedniu rozstawieni, dzięki czemu na pewno unikną kilku bardzo groźnych rywali. Drugi z polskich klubów – Gwardia Opole – rozpocznie walkę od II rundy.

Puławianie zostali rozstawieni wespół z m.in. duńskim Bjerringbro-Silkeborg, hiszpańskimi CBM La Rioja i Fraikin BM. Granollers, niemieckimi Füchse Berlin i SC Magdeburg, słoweńskim RD Koper, węgierskim Grundfos Tatabanya KC oraz szwedzkim Lugi HF. To sprawia, że unikną tych rywali w walce o fazę grupową. Wciąż jednak w gronie potencjalnych rywali nie brakuje uznanych firm. Puławianie mogą trafić m.in. na Benfikę Lizbona, która rozpocznie swój udział od I rundy. W gronie zespołów, które mogą stanąć Azotowcom na drodze są np. duńskie Holstebro, francuskie Chambery Savoie, rosyjski St. Petersburg czy portugalskie FC Porto. Nie brakuje w tym zestawieniu niełatwych rywali z Chorwacji, Rumunii czy krajów skandynawskich.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy odbędzie się III runda kwalifikacyjna. Pewne jest natomiast, że mecze I fazy eliminacji rozegrane zostaną w pierwsze dwa weekendy września, natomiast II fazy w pierwszej połowie października.