Azotowe derby na inaugurację

2 вер. 2020 |

Szczypiorniści Azotów-Puławy na inaugurację rozgrywek w PGNiG Superlidze zagrają z Grupą Azoty SPR Tarnów. Potocznie w handballowym środowisku mówi się, że będą to sponsorskie derby, bowiem głównym partnerem obu drużyn jest Grupa Azoty.

Szczypiorniści Azotów-Puławy na inaugurację rozgrywek w PGNiG Superlidze zagrają z Grupą Azoty SPR Tarnów. Potocznie w handballowym środowisku mówi się, że będą to sponsorskie derby, bowiem głównym partnerem obu drużyn jest Grupa Azoty.

Puławianie nie tak dawno temu mieli okazję zmierzyć się z Grupą Azoty SPR Tarnów w przedsezonowym meczu kontrolnym. Wtedy odnieśli pewne zwycięstwo. Czy tak samo będzie tym razem?

Mieliśmy okazję zagrać z nimi w sezonie przygotowawczym i wygraliśmy, ale teraz ten mecz będzie wyglądał inaczej. W hali będą obecni kibice i będzie to zupełnie inne spotkanie – mówi Dawid Dawydzik, obrotowy Azotów-Puławy.

Wiadomo, że w sparingu gra się zupełnie inaczej niż w meczu o stawkę. Trzeba się skoncentrować, bo gramy na wyjeździe przed tarnowską publicznością, która będzie głośno wspierać swoich zawodników. Jeśli skupimy się na swojej grze, to będzie dobrze.– dodał Michał Jurecki, kapitan puławskiej drużyny.

Poprzedni sezon Tarnowianie zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli, wygrywając jedynie trzy mecze. Warto jednak dodać, że przed obecnym sezonem dołączyło kilku wartościowych zawodników, m.in. Kiryl Kniazeu, najlepszy strzelec Energi MKS-u Kalisz, czy Przemysław Mrozowicz, reprezentant Polski juniorów. Grupę Azoty SPR Tarnów objął nowy, utytułowany szkoleniowiec, Patrik Liljestrand, który w sezonie 2013/2013 zdobył brązowy medal z Górnikiem Zabrze. Patrik dwukrotnie wywalczył awans do Bundesligi, w tym po raz pierwszy z drużyną TuS N-Lubbecke, w której wówczas grał… Michał Jurecki.

Do drużyny z Tarnowa dołączyło kilku ciekawych zawodników i to na pewno jest dla nich plusem. Mimo wszystko jednak uważam, że pojedziemy tam i wrócimy do Puław z kompletem punktów – zapewnia Dawid Dawydzik.

Patrząc na dokonania Grupy Azoty SPR Tarnów w poprzednim sezonie można powiedzieć, że jedziemy tam po trzy punkty i nie będzie co zbierać. Wiemy jednak, że to będzie inauguracja i te pierwsze mecze są zawsze bardzo ciężkie – zakończył Michał Jurecki.

Spotkanie z Grupą Azoty SPR Tarnów odbędzie się 5 września w Hali Jaskółka Tarnów. Początek meczu o godz. 14:15. Transmisję z pierwszej serii PGNiG Superligi przeprowadzi telewizja TVP Sport.