Czas na zaległy mecz 7.serii przeciwko Łomża Industria Kielce

14 лист. 2022 |

Już we wtorek rozegramy zaległe spotkanie wyjazdowe w ramach 7.serii PGNiG Superligi. Naszym przeciwnikiem będzie   19-krotny Mistrz Polski, brązowy medalista niedawnych Klubowych Mistrzostw Świata i jedna z najlepszych drużyn na świecie – Łomża Industria Kielce.

Już we wtorek rozegramy zaległe spotkanie wyjazdowe w ramach 7.serii PGNiG Superligi. Naszym przeciwnikiem będzie   19-krotny Mistrz Polski, brązowy medalista niedawnych Klubowych Mistrzostw Świata i jedna z najlepszych drużyn na świecie – Łomża Industria Kielce.

Zmiana terminarza tego meczu spowodowana była wylotem kielczan do Arabii Saudyjskiej, gdzie wzięli oni udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata, w których zajęli trzecie miejsce. Kieleckiej drużyny nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi w Polsce – jest to przeciwnik z najwyższej półki, który od wielu lat prezentuje równy poziom. Zeszłoroczny sezon pokazał, że Azoty potrafią nawiązać równą walkę, kiedy to przegraliśmy domowe spotkanie jedną bramką, straconą w ostatnich sekundach meczu.  Takie spotkania są meczami, w których często poznajemy nowe oblicze zawodników, a potyczka z tak klasowym przeciwnikiem pozwala sztabowi szkoleniowemu spojrzeć na drużynę z nowej perspektywy i przeanalizować zachowania na  boisku poszczególnych  graczy.

Myślę, że takie spotkania  z Kielcami , to są mecze gdzie trzeba pojechać i po prostu dać z siebie maksa, cieszyć się z gry  i z tego, że mamy okazję zagrania meczu z  jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym zespołem na świecie, który co roku walczy o awans do Final Four Ligi Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kowalczyk, rozgrywający Azotów-Puławy.

Część chłopaków jest na zgrupowaniach reprezentacji i będziemy mieli mało czasu na  przygotowanie się do tego meczu w pełnym składzie, ale takie mecze jak ten z Kielcami powinny działać podwójnie motywująco  dla każdego z chłopaków. Myślę, że można na pewno pokazać  się  z indywidualnej strony  i nie pozostaje nam nic innego  jak dobrze się zaprezentować  i sprzedać swoje umiejętności najlepiej jak się tylko potrafi – opowiedział o przygotowaniach Patryk Kuchczyński, II trener drużyny.

Ciężko będzie znaleźć słabe strony tak utytułowanego  przeciwnika, który w każdym kolejnym meczu zaskakuje kilkoma nowymi, efektownymi i efektywnymi akcjami.

To co mi się rzuca w oczy, to  na pewno jest fakt, że  bardzo mocno rotują składem  i Kielce są znane z tego,  że bardzo ciężko  jest wskazać na jakieś ich konkretne słabe strony – opisał przeciwników Kowalczyk.

Kielce to zespół kompletny  i bardzo trudno jest przygotować się do takiego zespołu , bo nie wiadomo jakim składem będą aktualnie dysponować   i w jakim składzie wystąpią na boisku . Mają niesamowite pole manewru  jeżeli chodzi o dobieranie zawodników  , ustawiania meczów  i bardzo ciężko jest cokolwiek powiedzieć – zakończył trener.

Początek spotkania w Kielcach o godzinie 18:30. Transmisja w TVP Sport.

Pełna rozmowa: