Hit 9.serii. Azoty zagrają w Zabrzu

28 жовт. 2022 |

Już w najbliższą niedzielę zagramy w Zabrzu, gdzie   z miejscowym Górnikiem  zmierzymy się w meczu  9.serii PGNiG Superligi i powalczymy o 3 punkty ligowej tabeli.

Już w najbliższą niedzielę zagramy w Zabrzu, gdzie   z miejscowym Górnikiem  zmierzymy się w meczu  9.serii PGNiG Superligi i powalczymy o 3 punkty ligowej tabeli.

Mecze z Górnikiem Zabrze od wielu lat  elektryzują kibiców obu drużyn. To właśnie ekipa ze śląska od wielu sezonów jest głównym przeciwnikiem Azotów-Puławy  w walce o ligowe podium.  Aktualnie zabrzanie zajmują 2 miejsce w ligowej tabeli mając na swoim koncie  7 zwycięstw w 8 meczach. Puławianie zajmują 4 miejsce ale  z uwagi na przełożone spotkanie z Łomża Industria Kielce mają od Górnika o jedno rozegrane spotkanie mniej.

W drużynie z Zabrza doszło do kilku istotnych zmian  przed sezonem.  Aktualnie stanowią zagrożenie z każdej pozycji , od skrzydeł po rozegrania i obrotowych. Na bramce jest również   bardzo duże zagrożenie. Mecz w Zabrzu jest dla nas  ważny, ale tak naprawdę my wychodzimy  z założenia, że każdy kolejny mecz jest dla nas ważny – powiedział Marek Marciniak. skrzydłowy Azotów-Puławy

Jest to dobry zespół  i pokazują to wygrywając mecze za meczami i  będzie to bardzo ciężki mecz. Do tej pory najcięższy i musimy do tego meczu podejść nie na sto  a na 150%  żeby przywieźć dobry wynik – opisał zabrzan Rafał Przybylski, puławski rozgrywający  oraz reprezentant kraju.

Spotkania obu  zespołów to gratka dla kibiców szczypiorniaka w Polsce. Mecze, które dostarczają wielu sportowych emocji  i mecze, w których ciężko jest wyłonić faworyta , bo obie drużyny potrafią wykorzystywać każde, nawet najmniejsze błędy przeciwników. Dodatkowym atutem spotkań jest także obecność kibiców i walka na własnym terenie. Pokazały to zeszłoroczne rozgrywki w których zarówno Azoty-Puławy jak i Górnik Zabrze wygrali na swoim terenie.

W każdym sezonie rywalizujemy mocno z Zabrzem , bo wydaje mi się, że są to dwa równorzędne zespoły i wygrywa ten, kto tego dnia ma więcej   pomysłu na grę i więcej zimnej krwi –  wspomniał Przybylski.

Wydaje mi się, że w takich meczach najważniejsza będzie koncentracja  aby utrzymać stały, wysoki poziom  zarówno w obronie, jak i w ataku –   dodał Marek Marciniak.

 

Niedzielne spotkanie w Zabrzu rozpocznie się o 12:45 i będzie transmitowane w TVP Sport.

 

Chcemy cały czas wygrywać i  w każdym meczu wychodzimy i walczymy o zwycięstwo –  podsumował Rafał Przybylski.

 

Cała rozmowa z zawodnikami dostępna jest poniżej: